Вчені встановили, що ген, який відповідає за контроль запалення в організмі, в той же час підвищує ризик ожиріння. Однак, як показали експерименти співробітників Університету Квінсленда, Австралія, його можна "відключити" і таким чином зупинити набір зайвих кілограмів, передають Патріоти України з посиланням на Medical Express.
Як повідомляється, у людей із зайвою вагою було виявлено зміни в запальному гені RIPK1, що провокувало підвищену експресію гена в жировій тканині і підвищувало ризик ожиріння.
Відомо, що даний ген потрібен для здорової відповіді імунної системи, але в той же час при відхиленнях у роботі він викликає гіперзапалення. У свою чергу, між ним і ожирінням є прямий зв'язок.
"Виключення" гена RIPK1 допомогло підтримувати нормальну вагу і знизити ризик діабету у мишей, хоча їхня дієта містила велику кількість жирів. При цьому миші з нормальним рівнем RIPK1 набрали вагу через аналогічну дієту.
Як пояснюють вчені, при ожирінні імунна система активується і імунні клітини перевантажені, через що виникає руйнівне запалення.
Небезпечні варіації гена RIPK1 зустрічаються у 8-12% населення. Такі люди можуть відчувати утруднення при контролі ваги, незважаючи на здоровий спосіб життя.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Починав свої тренування ентузіаст з 90 секунд. Спортсмен із Франції отримав титул світового рекордсмена, просидівши у ванній, повній криги, понад чотири години. . Завдяки цьому він встановив рекорд із найбільш тривалого повного контакту тіла з льодом,...