Хіти тижня. Довжиною більше метра: В українки, яка перехворіла на COVID-19, видалили гігантський тромб (фото)

У Чернівцях судинні хірурги видалили з ноги та живота жінки, що перехворіла коронавірусом, величезний метровий тромб. Про це повідомляє ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" у Facebook, передають Патріоти України.

За словами лікарів, тотальний тромбоз рук або ніг буває часто у тих, хто перехворів коронавірусом. Так, 4 листопада з артерій живота та лівої ноги жінки судинні хірурги видалили тромб довжиною понад один метр. Ця патологія перекривала стегнову, підколінну та гомілкові артерії пацієнтки.

Жительку Чернівців привезли на "швидкій" після того, як вона поскаржилася на біль та оніміння лівої ноги, а також артеріальний тиск 200/100 мм рт. ст. протягом 4-5 днів. Якщо би лікарі не видалили цей величезний тромб, то жінка могла втратити ногу. Наразі з нею все добре, операція була успішною.

Хірурги попередили, що є декілька симптомів на ранніх стадіях утворення тромбу, після яких важливо терміново звертатися до лікаря:

  • часткове або повне оніміння руки або ноги;
  • відчуття мурашок в ураженій кінцівці,
  • гострий біль, котрий майже не знімають знеболювальні.


Стовпи диму та темрява: Астронавт розповів, як виглядає війна в Україні із космосу

середа, 25 травень 2022, 6:29

З початком повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії Україна при погляді з Міжнародної космічної станції перетворилася на своєрідний острів темряви, який виділявся на тлі континенту. Вдень над Маріуполем виднілися величезні чорні стовпи диму, ...

Лікарі боролися за життя 10 годин: Що відомо про стан розстріляного росіянами співробітника ЗАЕС

вівторок, 24 травень 2022, 21:36

Співробітник Запорізької атомної електростанції Сергій Швець, якого 23 травня у квартирі розстріляли російські військові, перебуває у вкрай важкому стані. У нього діагностовано множинні проникливі поранення. Про це повідомив законно обраний міський гол...