Хіти тижня. Другий після Тутанхамона фараон віддав свій "посаг" загробному світу: Єгиптологи вражені найбільшим скарбом, знайденим у третьому тисятиріччі

Єгипетські археологи виявили стародавню скарбницю з 75 дерев'яними і бронзовими статуями і п'ятьма муміями лева, прикрашеними ієрогліфами.

У Єгипті знайшли величезний тайник одного з фараонів зі скарбами, повідомляють Патріоти України із посиланням на доповідь інституту древньої археології в Каїрі.

Це перша велика знахідка в ХХІ столітті такого масштабу, вважають історики. Єгипетські археологи виявили стародавню скарбницю з 75 дерев'яними і бронзовими статуями і п'ятьма муміями лева, прикрашеними ієрогліфами. Артефакти були знайдені в некрополі в Саккарі.

Дослідники також розкопали муміфікованих кішок, кобр, крокодилів і скарабеїв. Статуї зображують священного бика Апіса, мангустів, ібісів, соколів, давньоєгипетського бога Анубіса в вигляді шакала, бога світу мертвих Осіріса і богині війни Сехмет. Артефакти були виготовлені під час правління 26-ї династії фараонів, в VII столітті до нашої ери.
Скарбниця розташовувалася біля підніжжя храму богині любові і родючості Баст, чиєю священною твариною є кішка. Раніше, в жовтні, міністерство у справах старожитностей Єгипту оголосило, що в ході археологічних розкопок в південній частині міста Луксор були знайдені 20 дерев'яних саркофагів, в яких, швидше за все, знаходяться мумії. Труни, прикрашені написами і кольоровими зображеннями, перебували в некрополі Асасіф, серед руїн стародавнього міста Західні Фіви.

Хіти тижня. Зроблено в Україні: На Львівщині випускають різнокольоровий томатний сік (відео)

субота, 31 жовтень 2020, 3:00

На рік закатують 1200 пляшок. І вже вийшли у великі магазини та на сайти. Два товариші на Львівщині навчились заробляти на звичайному томатному соку. Як? Бо їхні соки різнокольорові – жовті, помаранчеві та червоні, передають Патріоти України з посиланн...

Хіти тижня. Згадали малярію і чуму: Вчені спрогнозували, коли може закінчитися пандемія COVID-19 у світі

субота, 31 жовтень 2020, 2:00

Патогени вірусів, які вражали мільйони людей протягом історії, досі з нами. Викорінити їх повністю неможливо. Таких висновків дійшли науковці з Південної Кароліни у США, передають Патріоти України. Єдине захворювання, з яким фахівцям вдалося покінчити,...