Хіти тижня. Експертиза підтвердила: Чотири популярних в Україні виробники продають фальсифікат вершкового масла

Із 10 зразків вершкового масла, навмання обраних у столичній торговій мережі, 4 виявились фальсифікатом. Такі результати виявила експертиза представлених продуктів, зроблена в Українській лабораторії якості та безпеки продукції агропромислового комплексу, повідомляють Патріоти України.

Перевірити вершкове масло на відповідність етикетки реальному вмісту продукту вирішив виконавчий директор “Союзу споживачів України” Максим Несміянов. Він придбав у столичних супермаркетах "Ашан”, “Велика кишеня” і “Novus” 8 пачок масла різних виробників та ще два зразки домашнього вершкового масла на ринку "Лісовий".

Як з'ясувалось, у чотирьох із десяти представлених ним зразків реальний вміст не відповідав тому, що було заявлено на етикетці. Фактично замість вершкового масла продавали фальсифікат.

Зокрема, підробкою виявились такі марки: масло вершкове несолене “Гомель-продукт” (83,5% жирності), масло “Білоруське” (82,5%), масло несолене “Селянське” (72,5%) та масло вершкове екстра (83%) .

Обидва зразки домашнього продукту пройшли випробування з позитивним результатом. Вони виявилися справжнім вершковим маслом. Крім цього ще чотири виробники також підтвердили якість свого продукту. Отже, справжнім виявилось таке масло: “Яготинське” (73%), масло виробництва “Брусилівського маслозаводу” на замовлення “Новус Україна” (73%), масло селянське “Ашан”(73 %) та масло селянське “Dairy products” (73%).

Несміянов наголосив, що ціна на всі 200-грамові брикети заводського виробництва, які він обирав, становила до 40 гривен. Домашнє обійшлося дещо дорожче – по 50 гривень за 200 грамів.

"Якщо оцінювати масло в сегменті до 40 гривень за упаковку, то шанс купити підроблену продукцію становить 50 на 50. Чотири підробки та чотири справжні", — зробив висновок експерт.

Усі зразки, які він обирав, мали жирність 73%. Тобто вершкове масло більш високої жирності, що належить до екстра-класу, за суму до 40 гривень в Україні вже не купити.

Морози в Україні досягнуть -22°: Синоптик розповів, де буде найхолодніше

вівторок, 7 лютий 2023, 10:24

В Україні цього тижня встановиться зимовий характер погоди з невеликими, місцями помірними опадами у вигляді снігу. Про це розказав синоптик Ігор Кібальчич, передає "Метеопрог", передають Патріоти України. За його даними, температура повітря буде на 1-...

"В один момент прийде ця бажана свобода": Ченці гори Афон озвучили передбачення для України

вівторок, 7 лютий 2023, 9:58

Ченці гори Афон зробили передбачення для України та заявили, що щодня надсилають нашій країні "зброю" - молитви. Про це йдеться в сюжеті ТСН, передають Патріоти України. "Від початку війни ми всі молимося за Україну, зараз правосуддя на її боці. Я вір...