Хіти тижня. Як визначити, чи є у вас коронавірус: Вчені розповіли про шкірні симптоми

Дослідники з Іспанської академії дерматології, грунтуючись на спостереженнях і висновках медичних експертів, склали класифікацію проявів COVID-19 на шкірі людини. Про це повідомляє British Journal of Dermatology, передають Патріоти України.

У публікації наголошується, що в 19% випадків у хворих на коронавірус пацієнтів з'являлися бульбашки або почервоніння, як при обмороженні, частіше на пальцях рук і ніг. Такі висипання були помічені у молодих пацієнтів з легкою формою хвороби.

Приблизно у такої ж кількості пацієнтів спостерігалися висипання на шкірі, схожі на кропив'янку, які майже завжди викликали свербіж. Такий висип спостерігали у тяжкохворих переважно на тілі, іноді - на долонях.

У 47% випадків шкірні симптоми проявлялися як плямисто-папульозний висип, схожий на рожевий лишай. Часом висипання супроводжувалося капілярними крововиливами в шкіру і викликало свербіж. Цей симптом був характерний для тяжкохворих пацієнтів.

"Бульбашковий" висип на шкірі спостерігався у 9% випадків. Переважно він супроводжувався сверблячкою, іноді "бульбашки" наповнювалися сукровицею. Такі симптоми спостерігали у пацієнтів середнього віку і за відносно тяжкого перебігу захворювання.

Найрідше - 6% - у літніх пацієнтів з важкою формою хвороби спостерігався некроз або синюшне забарвлення шкірних покривів через судинну "сіточку".

Хіти тижня. Популярна українська телеведуча використовує в побуті посуд, внесений до спадщини ЮНЕСКО (фото)

середа, 28 жовтень 2020, 17:00

Катя Осадча оприлюднила у соцмережі натюрморт, знятий удома. На знімку зображено букет хризантем у вазі і гарбуз в об'ємній посудині, свічку в керамічному свічнику і фігурку віслючка. "Тепер, коли більше часу проводимо вдома, є нагода приділити увагу д...

Пугачова подарувала онукам розкішні квартири в Москві

середа, 28 жовтень 2020, 16:44

Не так давно у відомої радянської і російської співачки Алли Пугачової народилася онучка. Як виявилося, артистка активно допомагає родині свого племінника Владислава. Вона вилікувала його від наркоманії, а тепер купила квартиру його синові Жені, пише К...