Хіти тижня. Його вік залишається загадкою: Українські археологи знайшли стародавній човен

​Довжина човна становить 9 метрів, ширина - 80 сантиметрів.

В Олевському районі Житомирської області, біля села Хочине, 3 серпня завершилася унікальна археологічна експедиція з підняття древлянського човна на річці Уборть. Про це повідомляє Офіційний сайт Олевської об'єднаної територіальної громади, передають Патріоти України.

У піднятті човна брали участь не тільки археологи, а й місцеві жителі. Розбивка розкопу почалася 5 днів тому, а активна фаза експедиції тривала три дні. Археологи розповіли, що в процесі роботи виникли труднощі.

"Серед завалів мореного дуба древня човен. Човен розчистили - обвалився берег. Будемо починати все знову. Ніс дуже зооморфний", - прокоментував кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології Національної академії наук України, керівник Житомирської археологічної експедиції Андрій Петраускас.Довжина човна становить 9 метрів, ширина - 80 сантиметрів. Припущень щодо приблизного віку знахідки поки немає.

В Україні вперше понад 4 тисячі хворих на COVID-19 за добу: статистика МОЗ на 30 вересня

середа, 30 вересень 2020, 9:54

Станом на ранок середи, 30 вересня, в Україні офіційно підтверджено 208 959 випадків коронавірусної інфекції. З них 4027 – виявлено за минулу добу, що стало рекордом за добовим приростом хворих. Від COVID-19 у країні померли вже 4129 осіб (+64 за добу)...

Хіти тижня. 12-річна дівчинка сама зробила ремонт в будинку - їй знадобився всього тиждень та $125 (фото)

середа, 30 вересень 2020, 9:00

Мешканка Великобританії Сьюзі Леваш давно мріяла зробити в будинку ремонт. Під час карантину жінка вирішила перетворити мрію в реальність і зайнятися перебудовою. До цього процесу господиня захотіла залучити свою 12-річну дочку, передають Патріоти Укр...