Хіти тижня. Історія однієї української сенсації: Археолог знайшов золоту прикрасу, йдучи в туалет (відео)

Пектораль - одна з найвизначніших археологічних знахідок ХХ ст.

Оригінал Пекторалі з кургану Товста Могила

У кургані Товста Могила біля теперішнього міста Покров на Дніпропетровщині археолог Борис Мозолевський 21 червня 1971 року знайшов скіфську пектораль - нагрудну прикрасу скіфського царя IV ст. до н.е. Її вага 1148 грам, розмір - 30,6 см у діаметрі, виконана із золота 958 проби, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.

Пектораль - одна з найвизначніших археологічних знахідок ХХ ст. Зберігається в Музеї історичних коштовностей України, розташованому на території Києво-Печерської лаври. Її вартість обрахувати неможливо.

Скіфи жили в III-IV ст. до н. е. на території сучасного півдня України. Групу курганів біля Покрова зараховують до місця поховань царських осіб. Курган Товста Могила має 60 м у діаметрі. Розташований на території Орджонікідзевського гірничорудного комбінату, де добувають марганець.

Мозолевському у розкопках допомагають гірники з комбінату. Археологи розкопують гробницю царівни та дитини. До них грабіжники не дістались. Всередині знаходять приблизно 600 золотих виробів. Пектораль знаходять у дромосі — це прохід до головної камери поховання від царя до цариці.

Мозолевський натрапив на неї після завершення роботи експедиції. Йшов у туалет, але дорогою зазирнув на не повністю розкопану ділянку. Згріб невеликий шар глини, і палець чиркнув по виробу.

Знайдена пектораль має 3 яруси зображень. З'єднані між собою скрученими ланцюжками золотих порожніх трубочок. На кінцях — литі голови левів, що тримають у пащах кільця для шнурка. Мозолевському збільшили удвічі зарплату, дали трикімнатну квартиру й посаду в Інституті археології.

Хіти тижня. "Думала, що смерть моя прийшла": На Черкащині стався курйозний напад на жінку

понеділок, 19 серпень 2019, 9:00

Домашній улюбленець напав на жінку й побив її рогами й копитами... Жителька села Журавки Шполянського району 59-річна Людмила Орел позбулася домашнього улюбленця – однорічного оленя на ймення Вася. Разом із твариною вона вийшла на дорогу, зупинила вант...

Загримить на зону? Суд прийняв рішення щодо блогера, який жорстоко побив ветерана АТО

понеділок, 19 серпень 2019, 8:58

Хмельницький міськрайонний суд ухвалив рішення заарештувати до 1 жовтня блогера Артура Сороченка, підозрюваного у жорстокому побитті ветерана антитерористичної операції (АТО) на Донбасі, повідомляють Патріоти України. Суд встановив заставу для підозрю...