Хіти тижня. Кабмін встановив новий тариф і формулу ціни на газ

У червні вартість блакитного палива для українців повинна скласти близько 8 грн/куб, а в липні – 7,7 грн. При цьому формулу розрахунку тарифу кардинально змінили.

Причина такого рішення – завищені ціни. За словами прем'єра Володимира Гройсмана, діюча ціна доходить до 8,8 грн, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

Як будуть визначати тариф: мінімальна ціна на газ + ПДВ + витрати на транспортування і розподіл.

Мінімальну ціну визначатимуть, порівнюючи чотири різні цифри: вартість на Українській енергетичній біржі, середню митну вартість імпортованого газу, комерційний тариф "Нафтогазу" і ціну, порахували за старими правилами. Наприклад, якщо найдешевший газ – на біржі в Україні, то "Нафтогаз" зобов'язаний формувати свій тариф, виходячи з їх ціни. Якби НАК вже керувався цими правилами, тариф для населення, вважають в Кабміні, склав би 7,81 грн / куб. так:

  • Середня митна вартість імпортного газу – 5,6-5,7 грн / куб без ПДВ;
  • На УЕБ – 5,5 грн / куб без ПДВ;
  • Тариф "Нафтогазу" для промисловості – 5,8 грн / куб;
  • Згідно застарілому постановою – 7,18 грн / куб.

У самому "Нафтогазі" з такими розрахунками не погоджуються. Там запевняють, що, наприклад, в липні українці і так будуть платити 7,6-8,2 грн / куб. "Насправді, ми вже знизили оптову ціну на газ відповідно до рухом ринку. Тому в залежності від тарифу облгазів кінцева роздрібна ціна для побутових споживачів в липні складе від 7,6 до 8,2 грн за кубометр газу", – йдеться в повідомленні "Нафтогазу".

Хіти тижня. Ібупрофен, ортофен, аспірин: Лікарка розповіла про небезпеку популярних препаратів

середа, 19 лютий 2020, 2:00

Кожен з нас частіше або рідше вживає різні знеболювальні препарати: хтось від головного болю, хтось від болю в суглобах тощо. Однак, як з'ясувалося, застосування різних нестероїдних протизапальних засобів пов'язане з підвищенням ризику інфаркту та інсу...

Хіти тижня. Зробив зауваження автохаму: У Києві побили ветерана АТО

середа, 19 лютий 2020, 1:00

Інцидент стався на столичних Березняках.