Хіти тижня. Харчуються радіацією: У Чорнобилі процвітає новий вид організмів-мутантів

За останні роки було зареєстровано 98 видів грибів, які навчилися харчуватися радіацією і спокійно себе почувають поряд з пошкодженим реактором.

У Чорнобилі реактор буквально оточили організми, які харчуються радіацією. Як вони пристосувалися до такого життя і завдяки чому мутували, - передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Ці гриби називаються "чорними грибами". Вони містять у собі в великій кількості пігмент меланін, який захищає їх від ультрафіолетового випромінювання. Саме цей пігмент, як вважають дослідники, дозволяє цим дивним організмам перетворювати гамма-випромінювання в енергію, що дозволяє рости і активно розмножуватися.

Дослідження мікробіолога Артуро Касадевала з нью-йоркського коледжу Альберта Ейнштейна показали, що "чорні гриби" насправді активніше ростуть в місцях, де радіація зашкалює. Ймовірно, кількість меланіну в них зросла еволюційним шляхом - вже після аварії на ЧАЕС.
Касадевал вважає, що цим грибам дуже подобається радіація. Зібрані за межами зони відчуження, де радіація звична для людини, аналогічні види грибів розмножуються значно повільніше і ростуть не так бадьоро.

"Озеленення йде повним ходом": У Києві комунальники вразили пішоходів своїм ноу-хау (фото)

п’ятниця, 16 квітень 2021, 23:20

У Києві помітили незвичайний спосіб висадки дерев - одне з них опинилося на тротуарі біля регульованого переходу для пішоходів. Відповідні фото оприлюднено на сторінці "Київ оперативний" у Facebook, передають Патріоти України. "На проспекті Відрадному ...

З архіву ПУ. Іспанка роздяглася і вибралась на поліцейське авто в знак протесту проти карантину (відео)

п’ятниця, 16 квітень 2021, 23:05

В Іспанії 41-річна жінка на знак протесту проти правил карантину роздяглася і встрибнула на поліцейську машину. Як повідомляє Daily Mail, інцидент стався в місті Торремолінос курортного регіону Коста-дель-Соль, передають Патріоти України у квітні 2020 ...