Хіти тижня. Харчуються радіацією: У Чорнобилі процвітає новий вид організмів-мутантів

За останні роки було зареєстровано 98 видів грибів, які навчилися харчуватися радіацією і спокійно себе почувають поряд з пошкодженим реактором.

У Чорнобилі реактор буквально оточили організми, які харчуються радіацією. Як вони пристосувалися до такого життя і завдяки чому мутували, - передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Ці гриби називаються "чорними грибами". Вони містять у собі в великій кількості пігмент меланін, який захищає їх від ультрафіолетового випромінювання. Саме цей пігмент, як вважають дослідники, дозволяє цим дивним організмам перетворювати гамма-випромінювання в енергію, що дозволяє рости і активно розмножуватися.

Дослідження мікробіолога Артуро Касадевала з нью-йоркського коледжу Альберта Ейнштейна показали, що "чорні гриби" насправді активніше ростуть в місцях, де радіація зашкалює. Ймовірно, кількість меланіну в них зросла еволюційним шляхом - вже після аварії на ЧАЕС.
Касадевал вважає, що цим грибам дуже подобається радіація. Зібрані за межами зони відчуження, де радіація звична для людини, аналогічні види грибів розмножуються значно повільніше і ростуть не так бадьоро.

Хіти тижня. "А решту - кожен сам...": Екснардеп показав фото лікарні для заражених коронавірусом у Вінниці

понеділок, 6 квітень 2020, 12:00

Облуплені стіни, старенькі меблі, а на ліжку навіть матрасу немає... В мережі з'явилось обурливе фото із Вінницької інфекційної лікарні, куди госпіталізовуюють хворих коронавірусом. Про це повідомляє у Telegram екс-нардеп Ігор Мосійчук, передають Патрі...

Коли в Україні закінчиться карантин: У Зеленського озвучили цікавий прогноз

понеділок, 6 квітень 2020, 11:57

В Україні для стримування поширення коронавірусу до кінця квітня ввели жорсткий карантин, однак він, ймовірно, триватиме довше. Своїм прогнозом щодо термінів карантину поділився лідер партії "Слуга народу" і перший заступник голови фракції СН в парламе...