Хіти тижня. Кістка в горлі росіян: Екс-розвідник пояснив причину атаки бойовиків біля Золотого

Російські окупаційні сили атакували позиції сил ООС у районі зони розведення біля Золотого через бажання відбити тактично важливу позицію, яку українські військові взяли під контроль у січні і назвали "Баня", передають Патріоти України.

Спостережний пункт "Баня" досить важливий, адже дозволяє бачити позиції проросійських бойовиків і звідки вони здійснюють регулярний вогонь. Про це у фейсбуці написав ексвійськовий розвідник, працівник фонду "Повернись живим" Андрій Римарук.

"На початку січня всі пам’ятають чергове загострення, втрати і кількість поранених навколо зони розведення "Золоте". Насправді за декілька кілометрів північніше наші хлопці наважились зайняти невеличку ділянку в сірій зоні. Звісно, ворог на це не міг закрити очі і намагався будь-якими методами не дозволити цього, але ЗСУ – кращі, досягли своєї мети, назвавши нову позицію – "Баня"!!!" – мовиться у повідомленні Римарука.

Він наголосив, що цей клаптик землі був досить важливий для захисників України, тому що до цього військові не бачили позиції ворога і звідки він веде регулярний вогонь у напрямку бійців ООС.

З моменту закріплення росіяни вже не так часто стріляли, а всі їх намагання швидко придушувались. Саме цей спостережник став кісткою в горлі росіян, які, певно, довгий час готувались ним заволодіти, що й сталось сьогодні зранку (18 лютого),
– пояснив ексрозвідник.

За його словами, після інтенсивної артилерійської підготовки, під час якої в ЗСУ були поранені, окупанти двома групами приблизно по 10 осіб почали штурмувати "Баню". Тоді українські військові вирішили завдати удар у відповідь.

"Хлопці вимушені були покинути позицію, тому викликали вогонь на себе і по позиціях ворога, відстань до яких всього 150 – 200 метрів (про радіус розльоту осколків 152 міліметри погугліть). Наваляли у відповідь знатно, був запрошений режим припинення вогню. На жаль, 1 боєць загинув, його не встигли витягнути з поля бою", – написав Римарук.

Він також повідомив, що зараз на ділянці повна тиша і працюють представники СЦКК. Якщо все буде добре, на 19 лютого запланований обмін загиблими, повідомив ексрозвідник.

Звертаю увагу, що ворог зазнав більших втрат завдяки оперативним рішенням і тій кількості снарядів, яка полетіла в бік ворога, – наголосив працівник фонду "Повернись живим".

При цьому він не уточнив, чи повернулись українські військові на спостережний пункт "Баня" після завершення бою.

Посилки з України в ЄС доставлятимуть по-новому: Ось які правила переписали

п’ятниця, 26 червень 2026, 16:38

З 1 липня 2026 року в країнах Європейського Союзу (ЄС) набувають чинності нові жорсткі митні правила для міжнародних відправлень. За кожне комерційне відправлення та дорогі приватні подарунки запроваджується обов’язковий збір у розмірі 3 євро. Про це п...

Україна повернула з російського полону ще 160 своїх воїнів, серед мучеників - 115 оборонців Маріуполя та велика група офіцерів

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:50

Україна і Росія провели 76 обмін полоненими. Додому повернулись 160 українців – усі військові, які перебували в неволі з 2022 року. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) у п'ятницю, 26 червня, передають ...