Хіти тижня. Княжа печатка Мазепи: Вчені розповіли про сенсаційну знахідку, яка може змінити усі уявлення (фото, відео)

У київського колекціонера була виявлена княжа печатка гетьмана Івана Мазепи. Тепер вона виставлена для широкої громадськості в Батурині в Національному історико-культурному заповіднику "Гетьманська столиця". Про це йдеться в сюжеті ТСН, передають Патріоти України.

Дослідники називають знахідку сенсаційною, адже раніше така печатка не значилася в каталогах, і підтверджень її існування в істориків не було.

Дану печатку, яка підтверджує його княжий титул, Мазепа отримав від імператора Священної Римської імперії Йозефа I в 1707 році (за 2 роки до своєї смерті).

Володіє артефактом тепер приватний колекціонер з Києва Олексій Шереметьєв, який купив печатку ще 8 років тому у чоловіка з Черкаської області, а той розповідав, що знайшов її в річці.

Ймовірно, печатка була загублена на шляху відступу Мазепи зі шведським королем Карлом XII на переправі якраз в тому регіоні. В експозиції заповідника разом з печаткою виставили також копію документа з віденського архіву, в якому Мазепа просить про надання йому княжого титулу.

Також досі вважалося, що відповідного диплома гетьман не отримував. "Насправді, самого диплома теж ще ніхто не бачив, але ось печатка є свідченням того, що Мазепа прийняв цей титул і використовував його в побуті. Надання князівського титулу означало визнання власне його як особистості та визнання його держави. Держава називалася Військо Запорозьке", - розповіла вчений секретар Національного заповідника Наталія Саєнко. Масивну срібну печатку з княжим гербом гетьмана атрибутувала російський історик Тетяна Таїрова, яка вже 18 років досліджує постать Мазепи.

Польща знов покращує умови для заробітчан з Нового року: Що варто знати українцям

неділя, 5 грудень 2021, 6:10

З Нового року підвищується мінімальна погодинна ставка оплати праці. Тож українці зароблятимуть в середньому на 2 000 грн більше. Про це розповів генеральний директор компанії з працевлаштування Gremi Personal Томаш Богдевич, повідомляють Патріоти Укра...

Справжній котик зі "Шрека": У соцмережах знайшли копію персонажа популярного мультика (фото, відео)

неділя, 5 грудень 2021, 0:32

Британський короткошерстий кіт відомий своєю схожість на персонажа з мультфільму "Шрек". Завдяки цьому, чотирилапий має чималу кількість шанувальників, зазначають Патріоти України. Чотирилапий, якого назвали Піско, вміє копіює знамениту мордочку мультя...