Китайські вчені з Уханьского інституту вірології та Хуачжунского сільськогосподарського університету взяли зразки крові у ста бродячих і домашніх кішок, що живуть на території міста Ухань і прийшли до висновку, що приблизно 15% тварин заражені коронавірусом. Про це свідчать результати спостережень медиків, розміщені в електронній науковій бібліотеці bioRxiv, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
У ході дослідження вчені відвідали притулки для тварин, що знаходяться в різних частинах міста. "Ми відкрили антитіла до SARS-CoV-2 в організмі понад десяти кішок з Уханя. Це вказує на те, що щось подібне може відбуватися і в інших регіонах Землі, які охоплені епідемією", - відзначають експерти.
Вчені стверджують, що вірус може передаватися від однієї тварини до іншої повітряно-крапельним шляхом, але не повідомляється, чи можуть кішки заразити людей. Випадки передачі вірусу від котів до людини поки не зафіксовано.
Вчені поки не можуть сказати, як саме заразилися бродячі кішки. Передбачається, що вірус в їх організм міг потрапити як при контактах з людьми, які намагалися їх погодувати, так і в результаті взаємодії з частинками вірусу, які накопичилися на поверхні різних об'єктів навколишнього середовища.
На сьогодні тестів на коронавірус для кішок не існує. Для виявлення інфекції вчені винайшли спеціальні індикатори на основі білків оболонки SARS-CoV-2. Як стверджують біологи, на кішок інфекція діє також сильно, як і на людей.
Мстислав Хоробрий, перший князь Чернігівський та Тмутараканський - брат по батькові та матері Ярослава Мудрого стяжав собі славу наймогутнішого полководця Русі свого часу, збройне протистояння якому програв Великий князь Київський Ярослав. Чому підвіск...
Військові зможуть надсилати та отримувати відправлення до 30 кг у прифронтових відділеннях «Нової пошти» лише за 1 грн. Опція доступна завдяки програмі «Плюси». Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, передають Патріоти Укр...