У лютому 1926 року в Африку відправили біолога Іллю Іванова для того, щоб він здійснив штучне запліднення самок шимпанзе сім'ям людини, передають Патріоти України.
Вчений, який вважався фахівцем в області штучного запліднення тварин, ще в 1899 році почав виводити гібриди миші і щура, миші і морської свинки, зебри і осла, антилопи і корови. І окрилений своїми успіхами, біолог припустив, що, можливо, за допомогою штучного запліднення вийде створити гібрид людини і мавпи.
До осені 1925 року на експеримент схрещування людини і шимпанзе Академія наук виділила 10 тисяч доларів. Однак незабаром після прибуття в Африку, а саме в Кінд, Іванов дізнався, що там були лише шимпанзе, які не досягли статевої зрілості. Тому експеримент був перенесений на 1927 рік.
У лютому Іванов запліднив двох самок шимпанзе сім'ям невідомих донорів-людей. А потім провів осіменіння ще однієї мавпи на прізвисько Чорна. Однак ні в одному з трьох випадків вагітність не наступила.
Біолог не втрачав надії і почав пропонувати запліднити жінок-добровольців сім'ям самця шимпанзе. Однак колеги вченого не зустріли цю ідею з ентузіазмом. Планам Іванова так і не судилося збутися. Незабаром вченого піддали політичній критиці і заслали в Алма-Ату, де він помер від крововиливу в мозок.
В Україні, де триває загальна мобілізація, ршення військово-лікарської комісії (ВЛК) про придатність до служби можна оскаржити у разі невідповідності даних з попередніх медичних документів з актуальним обстеженням, передають Патріоти України. Також при...
На Тернопільщині суд виніс вирок військовозобов'язаному чоловіку, який відмовився від мобілізації через свої релігійні переконання. Він пояснив, що є баптистом і не може брати до рук зброю, однак це не звільнило його від відповідальності. Про це йдетьс...