Хіти тижня. На околиці Львова знайдено "зачарований" скручений меч 1500-річної давнини

Тепер історикам та археологам доведеться поламати голову, в зв'язку з яким ритуалом коштовна як на той час зброя була понівечена таким чином

Під час старту будівництва Північної об'їзної дороги навколо Львова біля села Малі Підліски археологи виявили меч-гладіус, який відноситься до пшеворської культури, що існувала понад півтори тисячі років тому, зазначають Патріоти України.

Як повідомили на Facebook-сторінці Служби автомобільних доріг у Львівській області, знахідка була виявлена співробітниками рятівної археологічної служби.

"Ми дуже тісно співпрацюємо з "Рятівною археологічною службою" Інституту археології НАН України та будівництву будь-якої нової дороги передує робота археологів", - прокоментував знахідку Олег Береза, керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області.

За його словами, в подальшому можна сподіватися на нові знахідки. Площа, яку під час будівництва досліджують фахівці, складе близько 100 тисяч кв. м., археологи повинні вивчити 21 стародавнє поселення, датоване від VI тисячоліття до н.е. до XIII століття.

Чому виявлений меч-гладіус має дивну скручену форму, археологи можуть тільки здогадуватися. Ймовірно, це пов'язано з уявленнями і віруваннями людей того періоду. Зброю не просто перепалено у вогні - коваль скрутив клинок кілька разів.


"Такого кошмару не можу згадати": У Бердянську почалася навала величезних комарів (відео)

четвер, 16 вересень 2021, 18:29

У Запорізькій області на популярному українському курорті Бердянськ побачили полчища комарів. Туристи показали шокуючі кадри цілих хмар усіяних комарами, зазначають Патріоти України. "Автор відео запевняє, що сірі хмари - це скупчення комарів, які віт...

Не реагувала на звертання і дотики: Спливли подробиці смерті школярки після уроку фізкультури в Полтаві

четвер, 16 вересень 2021, 17:28

У Полтаві у школі у 10-річної дівчинки сталася клінічна смерть. Вона раптом знепритомніла і перестала подавати ознаки життя, а реанімаційні заходи, проведені вчителями та медиками, не принесли результату. Про це розповідає "Суспільне", зазначають Патрі...