Хіти тижня. На околиці Львова знайдено "зачарований" скручений меч 1500-річної давнини

Тепер історикам та археологам доведеться поламати голову, в зв'язку з яким ритуалом коштовна як на той час зброя була понівечена таким чином

Під час старту будівництва Північної об'їзної дороги навколо Львова біля села Малі Підліски археологи виявили меч-гладіус, який відноситься до пшеворської культури, що існувала понад півтори тисячі років тому, зазначають Патріоти України.

Як повідомили на Facebook-сторінці Служби автомобільних доріг у Львівській області, знахідка була виявлена співробітниками рятівної археологічної служби.

"Ми дуже тісно співпрацюємо з "Рятівною археологічною службою" Інституту археології НАН України та будівництву будь-якої нової дороги передує робота археологів", - прокоментував знахідку Олег Береза, керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області.

За його словами, в подальшому можна сподіватися на нові знахідки. Площа, яку під час будівництва досліджують фахівці, складе близько 100 тисяч кв. м., археологи повинні вивчити 21 стародавнє поселення, датоване від VI тисячоліття до н.е. до XIII століття.

Чому виявлений меч-гладіус має дивну скручену форму, археологи можуть тільки здогадуватися. Ймовірно, це пов'язано з уявленнями і віруваннями людей того періоду. Зброю не просто перепалено у вогні - коваль скрутив клинок кілька разів.


Хіти тижня. ​УЄФА відреагував на істерику Росії з вимогою змінити форму збірної України, заявлену на Євро-2020/21

понеділок, 14 червень 2021, 17:00

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) схвалив нову форму збірної України з футболу на майбутній чемпіонат Європи, пояснивши, що символіка збірної України з Кримом і Донбасом, а також з національним гаслом повністю відповідає всім правилам і ста...

Лукашенко особисто бив Протасевича і зламав йому ніс: Спливли гучні подробиці

понеділок, 14 червень 2021, 16:59

Захопленого у літаку творця опозиційного білоруського Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича у СІЗО бив, зламавши носа, особисто де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко. Про це в Telegram пише телеведучий Тарас Березовець з посиланням на біло...