Хіти тижня. Нацполіція отримала новий привід для зупинки автомобілів

Згідно з українським законодавством, інспектори патрульної поліції мають 10 причин для зупинки автомобілів. Але з деяких пір у них з'явився новий привід для зупинки транспортних засобів, зазначають Патріоти України.

Справа в тому, що з 21 жовтня 2021 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 1236, за якою правоохоронцям надаються права щодо перевірки вакцинації від COVID-19 за допомогою планшетів програмі "Дія" або у паперовому вигляді. Тобто додалася додаткова підстава для зупинення автомобіля та перевірки у водіїв документів щодо вакцинації.

Проте, потрібно врахувати, що ця підстава для зупинки автомобілів не закріплена у Законі України "Про національну поліцію", а лише визначиться у постанові уряду. Тому юристи вважають дискусійним питання щодо правомочності поліцій зупиняти транспортні засоби для перевірки водіїв на вакцинацію від коронавірусу. Але в принципі ті мають таке право, і до цього потрібно бути готовим українським водіям.

Нагадаємо, що згідно із Законом України "Про національну поліцію", поліцейський має право зупинити автомобіль у 10 випадках. Наприклад, якщо водій порушив Правила дорожнього руху, якщо є очевидні ознаки технічної несправності транспортного засобу, якщо є інформація про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення та ін.

Об'єднати всі чемпіонські пояси: Ф'юрі і Усик нарешті підписали контракт на бій

субота, 30 вересень 2023, 1:45

Чемпіон WBC в суперважкій вазі Тайсон Ф'юрі і володар титулів WBA, WBO, IBO і IBF Олександр Усик підписали контракт на бій. "Цієї сенсаційної новини чекали шанувальники спорту в усьому світі. Чемпіон світу в суперважкій вазі за версіями WBC і Lineal Та...

Губернатор оголосила надзвичайний стан: Нью-Йорк потерпає від сильної повені (відео)

п’ятниця, 29 вересень 2023, 22:51

За інформацією Національної метеорологічної служби (NWS), близько 8,5 мільйонів жителів Нью-Йорку опинились під загрозою повені, оскільки переповнені каналізаційні системи не в змозі ефективно відводити дощову воду. Про це повідомляє The Guardian, пере...