Хіти тижня. Невеселе майбутнє цивілізації: Через 80 років багато прибережних міст підуть під воду

Отримані сінгапурськими вченими результати істотно перевищують раніше прогнозовані значення.

Рівень Світового океану виросте на 1 м до 2100 року. Причиною тому стане глобальне потепління, якщо країнам не вдасться знизити обсяги викидів парникових газів. Про це пишуть вчені з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі, повідомляють Патріоти України.

Понад 100 міжнародних експертів об'єдналися, щоб створити глобальний прогноз стану нашої планети. Йшлося про два кліматичних сценарія, при яких людству або вдасться знизити викиди парникових газів, або ні. Дослідження сінгапурських учених дає повноцінне уявлення про майбутнє Землі, рівень Світового океану і життя на планеті.

Якщо глобальне потепління буде обмежено 2 ° C від доіндустріальних показників, то рівень Світового океану виросте на 0,5 м до 2100 року і на 0,5-2 м до 2300. Якщо ж температура зросте на 4,5 ° C, то зростання рівня моря складе від 0,6 до 1,3 м до 2100 року і від 1,7 до 5,6 м до 2300.
Професор Бенджамін Хортон, в. о. голови Азіатської школи навколишнього середовища НТУ, який очолював дослідження, зазначає, що прогнози, присвячені підвищенню рівня моря, мають життєво важливе значення для прийняття обґрунтованих рішень щодо пом'якшення наслідків і адаптації.
Професор Хортон розповів: «Складність складання прогнозів рівня моря і величезна кількість відповідних наукових публікацій ускладнюють отримання коректного огляду ситуації, в тому числі ця проблема стосується політиків. Щоб отримати цей огляд, необхідно провести опитування провідних експертів. Показники очікуваного підвищення рівня моря дадуть ширшу картину майбутніх сценаріїв і проінформують політиків, щоб вони могли підготувати необхідні заходи».
Отримані сінгапурськими вченими результати істотно перевищують раніше прогнозовані значення. «Ми знаємо, що в майбутньому рівень моря на планеті підніметься, - говорить співавтор дослідження доктор Андра Гарнер, доцент кафедри екологічних наук в Університеті Роуен в Сполучених Штатах Америки. - Але є суттєві відмінності в тому, наскільки підніметься цей рівень в залежності від обсягів викидів. Це вселяє велику надію, а також сильну мотивацію діяти зараз, щоб уникнути більш серйозних наслідків».
Однак навіть в поточному дослідженні є істотні невизначеності, пов'язані з Гренландським і Антарктичним льодовиковими щитами. Вони є важливим індикатором зміни клімату і рушійною силою підвищення рівня моря. Супутникові виміри показують, що крижаний покрив тане зі зростаючою швидкістю.

Латвія скасувала обов’язкове носіння масок на вулиці і восени навряд вже повернеться до цієї практики

вівторок, 15 червень 2021, 21:52

З 1,8 млн населення країни наразі вакцинувалося близько мільйона, і задовго до кінця літа має бути привите все доросле населення. У Латвії уряд у вівторок, 15 червня скасував вимогу використовувати маски на вулиці, де спостерігається інтенсивний рух лю...

Одеса потонула в потужній зливі: Пляжний сезон закритий до особливого розпорядження влади

вівторок, 15 червень 2021, 21:24

Чорне море забруднене через зливи, які накрили не тільки південний регіон, але і практично всю Україну. Екологи настійно рекомендують утриматися від купання на пляжах Одеси. . «У зв'язку зі зливовими опадами, які пройшли в Одесі 12−13 червня, велика к...