Хіти тижня. Обережно, підробка: Україну заполонили фальшиві долари

​Гривня зміцнюється і багато українців вирішили запастися валютою.

Але кожна п'ята доларова купюра в Україні є фальшивкою. Про це свідчить статистика асоціації банківських установ. При цьому найчастіше підробляють стодоларові банкноти, передають Патріоти України з посиланням на Сегодня.

Журналісти розбиралися, де купувати долари і як їх перевіряти.
Катерина Філатова купила п'ять купюр по 20 доларів у вуличному обміннику. І тільки вдома, коли порівняла банкноти, зрозуміла, що одна двадцятка липова. "Всі купюри були щільні, а одна - тонка. Вирішила звернутися до знайомої в банк, щоб перевірити. Виявилася, що двадцятка підроблена. Загалом, п'ятсот гривень коту під хвіст", - розповідає Катерина.
Найвищий ризик купити підробку - в обмінниках. Там чи не половина банкнот фальшиві. "Підроблений долар - гладкий, а справжній - шорсткий. На справжній фарба наноситься рельєфно, ви це відразу відчуєте руками", - говорить банківський експерт Тетяна Пономарьова.

Фахівці нагадують, як ще відрізнити справжні долари від підроблених. Радять звертати увагу на так званий "мікродрук", крім того на справжніх доларах всередині вказано номінал. "Найголовніше - звертати увагу на водяні знаки. Якщо вони є, то долар справжній. Технологію з водяними знаками поки не навчилися підробляти", - зазначає Пономарьова.

Також не слід купувати валюту за підозріло низьким курсом. Найбезпечніший варіант - піти за доларами в банківську установу. Крім того, не слід забувати на касі чек про обмінну операцію.

Хіти тижня. Гнів небес, чи Знак Божий? Будинок на Київщині, в якому знімали скандальний серіал про російських "сватів", згорів (фото)

середа, 26 червень 2019, 18:00

У селі Горенка Київської області сталося загоряння в будинку, де знімався серіал «Свати». Про це у Фейсбук повідомляє dtp.kiev.ua, передають Патріоти України.

Щоб ніякі хвороби не були страшні! Аптечка на море: Які ліки варто взяти у відпустку

середа, 26 червень 2019, 17:43

Літо наступило, люди почали роз'їжджатися в теплі краї, щоб погрітися на сонечку, позасмагати та покупатися. А щоб нічого не зіпсувало відпустку - не забудьте взяти медикаменти, повідомляють Патріоти України. Перетворювати з сумки філію аптеки не потр...