Хіти тижня. Обережно, підробка: Україну заполонили фальшиві долари

​Гривня зміцнюється і багато українців вирішили запастися валютою.

Але кожна п'ята доларова купюра в Україні є фальшивкою. Про це свідчить статистика асоціації банківських установ. При цьому найчастіше підробляють стодоларові банкноти, передають Патріоти України з посиланням на Сегодня.

Журналісти розбиралися, де купувати долари і як їх перевіряти.
Катерина Філатова купила п'ять купюр по 20 доларів у вуличному обміннику. І тільки вдома, коли порівняла банкноти, зрозуміла, що одна двадцятка липова. "Всі купюри були щільні, а одна - тонка. Вирішила звернутися до знайомої в банк, щоб перевірити. Виявилася, що двадцятка підроблена. Загалом, п'ятсот гривень коту під хвіст", - розповідає Катерина.
Найвищий ризик купити підробку - в обмінниках. Там чи не половина банкнот фальшиві. "Підроблений долар - гладкий, а справжній - шорсткий. На справжній фарба наноситься рельєфно, ви це відразу відчуєте руками", - говорить банківський експерт Тетяна Пономарьова.

Фахівці нагадують, як ще відрізнити справжні долари від підроблених. Радять звертати увагу на так званий "мікродрук", крім того на справжніх доларах всередині вказано номінал. "Найголовніше - звертати увагу на водяні знаки. Якщо вони є, то долар справжній. Технологію з водяними знаками поки не навчилися підробляти", - зазначає Пономарьова.

Також не слід купувати валюту за підозріло низьким курсом. Найбезпечніший варіант - піти за доларами в банківську установу. Крім того, не слід забувати на касі чек про обмінну операцію.

Хіти тижня. Неймовірні історії війни: "Ожив" у морзі і попросив закурити

п’ятниця, 20 вересень 2019, 1:00

Оператора-навідника БМП із позивним «Льова» зарахували до загиблих, а він… заговорив. Неймовірну історію розповіло видання Північ, передають Патріоти України. 13 лютого 2015 року. Донецький напрямок. У морзі прифронтового шпиталю стоїть цілковита нічна...

Хіти тижня. Український пілот проходить підготовку на винищувачі Нацгвардії США (фото)

п’ятниця, 20 вересень 2019, 0:35

Українець сів за штурвал Ф-15. Український пілот Олексій Мес проходить підготовку на винищувачі Ф-15 Національної гвардії США (144 авіакрило). Про це повідомляється на сторінці 144th Fighter Wing у Фейсбук, передають Патріоти України.