В Україні у три етапи проводитимуть перевірку (верифікацію) всіх, хто отримує гроші від держави. Таке рішення Верховна Рада ухвалила 20 вересня, підтримавши законопроєкт №1231 у першому читанні. Всього документ підтримав 241 парламентар, передають Патріоти України.
"Цей законопроєкт дуже важливий. Він не про перевірку пенсіонерів. І не про те, щоб забирати субсидії чи що хтось буде забирати гроші, щоб наповнити бюджет. Це взагалі законопроєкт не про доходи бюджету, а про справедливість! Якщо одна людина має квартири в трьох-чотирьох містах і на кожну отримує субсидії – це несправедливо. Якщо людина померла, а пенсію на неї видають – теж несправедливо", – пояснив автор законопроєкту Данило Гетманцев ("Слуга народу").
Основні нововведення:
Під верифікацію (перевірку) потраплять мільйони пенсіонерів, субсидіантів, студентів, матерів-одиначок і так далі. Інформація про вас потрапить до єдиної системи, і матеріальне становище вивчать, якщо ви отримуєте:
У спеціальному реєстрі буде зберігатися анкета на кожного. До того ж закон захищає зібрані дані. І якщо хто-небудь її передасть, наприклад кредитній організації для опрацювання потенційних клієнтів, або шахраям – за це доведеться нести відповідальність згідно із законом. Подібні реєстри існують у різних органах влади і зараз. Наприклад, уже створили реєстр субсидіантів. Різниця в тому, що в новій платформі будуть дані одразу на всіх, хто хоче допомогу від держави. Це спростить процедуру перевірки.
Перевірку проведуть у декілька етапів. Перший проводитиме орган, до якого ви звернетеся за матеріальною виплатою. Наприклад, управління соціального захисту. Там приймуть заяву, візьмуть усі необхідні для виплати документи, внесуть інформацію до єдиної бази й одразу ж отримають дані з неї.
Другий етап триватиме до тих пір, поки ви отримуєте гроші від держави. Наприклад, якщо зробили покупку на суму від 50 тис. грн (придбали автомобіль), ця інформація потрапить до реєстру і ви позбудетеся права отримувати субсидію.
Третій етап – перевірка тих, хто вже не отримує гроші від держави. Наприклад, ви знайшли роботу і більше не потребуєте виплати з безробіття. Цей етап може тривати протягом трьох років після того, як гроші припинили виплачувати.
Український нападник Роми Артем Довбик, який відзначився голом у матчі чемпіонату Італії з Дженоа (3:1), проявляє стримані емоції після результативних ударів. Форвард збірної України заявив, що не повністю задоволений грою, яку демонструє та продовжує ...
Волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, заявив, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України. За його словами, все через те, що він не може потрапити на прийом до територіального ор...