Хіти тижня. Пенсіонерів змусять платити за проїзд у громадському транспорті: Хто це придумав і навіщо

На засіданні Кабінету міністрів був схвалений законопроект, що скасує пільги на проїзд в громадському транспорті для всіх категорій, які ними користуються, передають Патріоти України.

У першу чергу мова йде про пенсіонерів - найчисленнішу категорію пільговиків. Документ буде переданий до Верховної ради, і у разі його прийняття, за проїзд платитимуть всі, однак гроші на це держава обіцяє компенсувати.

Яким чином буде оплачуватися проїзд пільговиків, кого стосуватимуться зміни, і відколи почнуть діяти нові правила - читайте нижче в нашому матеріалі.

Що буде замість пільгових перепусток

Згідно законопроекту, пільга буде монетизована. Тобто кожному, хто має право користуватися громадським транспортом безкоштовно, буде нараховуватися певна грошова сума. При цьому розмір та порядок монетизації буде визначати місцева влада.

Коли набуде чинності законопроект, якщо Рада його ухвалить

Відповідно до тексту документу, в разі його ухвалення Верховною Радою закон має набрати чинності з 1 січня 2023 року. Повна назва нормативного акту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг". 11 червня його зареєстрували у Верховній раді під номером 5651.

Скільки платитимуть і кому вигідне скасування пільг на проїзд

У Кабміні впевнені, що монетизація пільг на проїзд повинна допомогти всім учасникам громадських перевезень. Так, очікується, що автоперевізники більше не обурюватимуться через відсутність відшкодування грошей за перевезення пільговиків.

Цифр у законопроекті немає - всі рішення по сумам він делегує місцевій владі, яка буде визначати порядок виплат і суми компенсації проїзду. В тексті не вказується також і кількість поїздок на місяць, яка буде переведена в грошову форму.

Кому монетизують пільгу

  • особам з інвалідністю I та II групи, дітям з інвалідністю та особам, що їх супроводжують;
  • реабілітованим жертвам репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років;
  • чорнобильцям, зокрема 1-ї та 2-ї категорій;
  • військовослужбовцям, ветеранам війни та військової служби;
  • учасникам бойових дій та особам, прирівняних до них;
  • особам з інвалідністю внаслідок війни;
  • особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
  • ветеранам праці та особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
  • багатодітним сім'ям та дітям з таких сімей;
  • батькам військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби.

Виплати сім'ям цивільних, які загинули при захисті України, збільшать: Про яку суму йдеться

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:50

Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...

"Допомагають ЗСУ!": Військовий подякував росіянам, що купують популярну відеоігру

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:03

Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...