Хіти тижня. Під Тернополем археологи знайшли останки кількох людей - поруч з дівчиною була дитина (фото, відео)

У селищі Залізці Тернопільської області археологічна експедиція виявила поховання XVII - початку XIX століть, в якому було десять людських скелетів, серед них - останки священика, дівчини і дитини. Про це повідомляє "Суспільне", публікуючи фото і відео з місця знахідки, передають Патріоти України.

Розкопки проводяться біля костелу святого Антонія, де в 16-17 столітті був центр селища Залізці та цвинтар. Археологи, вивчаючи давню локацію цього сакрального місця, знайшли, зокрема, поховання священика, якому, судячи по черепу, було більш ніж 30 років.

"Він був похований в ризах, в сутані з нашитою бронзової іконою з емалями. Як ми вже визначили, це була Ченстоховська або Белзськая Богородиця. Так само у нього була вервиця, від якої залишилися хрестик і намистина", - повідомив журналістам археолог, керівник експедиції, директор місцевого краєзнавчого музею Василь Ільчишин.

Також під час розкопок було виявлено скелет дівчини, яка померла у віці близько 20 років. Ймовірно, вона ревною віруючою - на грудях у неї був дерев'яний хрест з прикріпленим свинцевим розп'яттям. Палець дівчини був прикрашений бронзовим перснем зі скляними камінчиками.

Недалеко від дівчини і священика було поховано дитину. Знахідки вивчатимуть антропологи в Києві і Тернополя, згодом вони повернуться в музей в Залізцях.

Леся Нікітюк позувала на тлі квітучих сакур та дещо оголила (фото)

п’ятниця, 23 квітень 2021, 0:22

Телеведуча закликала українців їхати до Вінниці. Українська телеведуча Леся Нікітюк покрасувалася стрункою фігурою, оголивши прес. Нові знімки вона опублікувала у своєму Instagram, передають Патріоти України.

З архіву ПУ. Розплата: Вчені знайшли шокуючий зв'язок між благополуччям країн і смертністю від коронавірусу

четвер, 22 квітень 2021, 23:55

Експерти Школи громадської охорони здоров'я Bloomberg Університету Джонса Хопкінса встановили шокуючий зв'язок між економічним добробутом країн і рівнем смертності від коронавірусу. Результати дослідження американських вчених опубліковано у квітні 2020...