Хіти тижня. Поганий знак, що став пророчим: На королівському весіллі загинули 139 людей

Австрійська принцеса Марія-Антуанетта 15 травня 1770-го вийшла заміж за 15-річного майбутнього короля Франції Людовика XVI. Однак радісна для Австрійської імперії та Франції подія обернулась великою трагедією, котра знаменувала великі потрясіння для молодого подружжя, зазначають Патріоти України.

Марія-Антуанетта народилася 1755-го у Відні і була 15-ю дитиною Марії-Терезії та імператора Франца I Лотаринзького. Укладення шлюбу між австрійською ерцгерцогинею Марією-Антуанеттою і дофіном Франції мало стати останнім і найграндіознішим союзом між династіями Бурбонів і Габсбургів, а також посилити мир між Францією йі Австрією.

Одруження відбулося 15 травня і тривало до кінця місця. Кульмінацією повинні були стати народні гуляння 30 травня на площі з музикою, феєрверком, вином, хлібом і м'ясом за рахунок скарбниці. Народ скупчувався, ситуація ускладнювалася присутністю на площі будівельних котлованів.

Піротехнічні ракети з тріском і шипінням вибухали в натовпі, викликаючи паніку. Люди почали тікати, наштовхувалися одне на одного, падали в котловани або були затоптані натовпом. Внаслідок погано організованого свята загинули 139 людей і сотні були поранені. Загиблих поховали на кладовищі Святої Мадлен. Винних не покарали.

Марію-Антуанетту ненавиділи за екстравагантний спосіб життя в роки, що передували Французькій революції, коли багато французів ледь могли прогодувати родини. З самого початку революції королева стала запеклим ворогом конституційно-демократичного режиму. Вона потайки вивезла свої ювелірні коштовності до родини в Австрію, перед невдалою спробою втекти з Франції разом із Людовиком XVI та їхніми дітьми. 1793 року у віці 37 років її стратили.

10 серпня 1792 року 20-тисячний натовп парижан захопив палац Тюїльрі. Було оголошено про скасування влади короля. Монарха Людовика XVI та його сім'ю заарештували. Вони здалися. 22 січня 1793-го Людовика XVI стратили. Дізнавшися про страту чоловіка, королева Марія-Антуанетта впала на коліна та присягнула на вірність 8-річному синові як королю.

Однак нещасну удову це не врятувало. 5 жовтня 1793 розпочався процес і над 37-річною Марією-Антуанеттою. Королеву звинуватили в тому, що вона підтримувала зв'язки з державами, ворожими Франції, сприяла перемозі супротивника і зрадила інтереси країни.

16 жовтня був зачитаний одноголосно прийнятий вирок до вищої міри покарання. Кат негайно постриг наголо королеву і надів їй кайдани на відведені за спину руки. Марія-Антуанетта була гільотинована на площі Революції, нині площі Згоди. Останніми її словами були: "Пробачте мені, пане, я не навмисне". Вона вимовила їх, коли наступила на чобіт ката.


Пізніше її родичку Марію Луїзу видали заміж за Наполеона Бонапарта для укладення вічного миру між Францією та Австрією.

З архіву ПУ. Оце так "компромат": Крутой розповів, як Собчак ледь не довела 78-річного Лещенка до суїциду (відео)

субота, 16 жовтень 2021, 23:55

Російський композитор Ігор Крутой розповів, як Ксенія Собчак ледь не довела 78-річного співака Льва Лещенка до самогубства. Журналістка в березні 2020 року зчинила скандал, що артист на дні народження сестри музиканта Алли нібито заразив гостей коронав...

В Одесі з трамвая випала пенсіонерка, водійка хотіла залишити постраждалу напризволяще

субота, 16 жовтень 2021, 23:53

Жінка входила у трамвай через задні двері, в цей момент трамвай рушив - і вона випала з нього. У Суворовському районі Одеси з трамвая, що рушив із зупинки, випала пенсіонерка. Про це з посиланням на очевидців повідомив один з місцевих Telegram-каналів,...