Хіти тижня. Президент вже підписав: Українців "під ялинку" чекає банківське нововведення

У рекламі ми більше не побачимо процентні ставки на рівні 0% або 0,01%. При цьому штрафи в разі прострочення можуть подвоїти-потроїти або навіть збільшити борг у десять разів.

В Україні набуде чинності закон, який забов'яже фінансові установи розкривати повну вартість мікрокредитів – позичок, які менші за мінімальну зарплату 5 тисяч гривень та короткострокових запозичень (до одного місяця). Відповідний документ уже підписав президент Володимир Зеленський. Закон набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування – у січні 2021 року, передають Патріоти України.

Фінансові компанії будуть зобов’язані вказувати реальну річну процентну ставку за мікрокредитами, яка включає всі без винятку витрати клієнта. Зокрема це стосується і реклами.

Буде заборонено зазначати процентні ставки на рівні 0% чи 0,01%, які можуть діяти лише впродовж короткого пільгового періоду, що призводить до неправильного розуміння вартості кредиту споживачем.

Договір мікрокредиту повинен буде містити повну інформацію про позику, а саме:

  • повну процентну ставку
  • наявність додаткових та супутніх послуг
  • орієнтовну загальну вартість кредиту
  • графік платежів
  • інформацію про санкції у випадку прострочення.

Штрафи за прострочення

З’явиться максимальна планка штрафів та пені – подвійна сума кредиту. Водночас таке обмеження не може збільшуватися за домовленістю сторін (навіть, якщо така умова передбачена в договорі).

Також закон передбачає, що у випадку прострочення ставка за мікрокредитом не може змінюватися в гіршу для клієнта сторону.

Саме штрафи у випадку прострочення можуть подвоїти-потроїти чи навіть збільшити борг удесятеро. Клієнти можуть не розібратися у графіку платежів. Водночас система сплати штрафів може бути прописана надто складно, тому позичальник не розуміє їхнього обсягу.

Штраф може становити, наприклад, 2% від простроченого платежу в перший день прострочки і ще плюс 2% кожного наступного дня. До цього може додаватися пеня, наприклад, 1,5% від суми кредиту за кожен день прострочки.

Що дає закон

Закон посилить захист споживачів мікрокредитів від необґрунтованого боргового навантаження, а також убезпечить кредиторів від недобросовісних позичальників та, відповідно, сприятиме зменшенню частки проблемної заборгованості.

Також закон установлює максимальну планку штрафних санкцій, які фінустанова може нарахувати клієнтові у випадку прострочення виплат за кредитом.

Божевільні гойдалки: Спека з перепадами температури в 10°C. В Україні істотно зміниться погода

субота, 19 червень 2021, 18:36

Погода в Україні до кінця червня і на початку липня готує синоптичні "гойдалки" з перепадом температури повітря в десять градусів у ряді регіонів, а грозові дощі ще затримаються. Найближчий тиждень продемонструє стабільне потепління аж до спеки, проте ...

Серце билося, коли дівчина мала бути мертвою: Гучне вбивство розкрили за допомогою... годинника

субота, 19 червень 2021, 18:29

На момент трагедії у будинку перебував чоловік молодої жінки. 32-річний пілот заявив, що троє грабіжників нібито увірвалися в їхній будинок в Афінах, зв'язали його і задушили дружину. Одразу після трагедії грецькі правоохоронці почали розшукувати банду...