Хіти тижня. Про два продукти треба забути: Названо один з головних секретів довгожителів

Японка Танака Кейн 2 січня стала третьою задокументованою людиною, яка прожила 118 років. Кейн також перша громадянка Японії, яка досягла 118 років, але навряд чи стане останньою. У країні найдовша тривалість життя в світі - 80 тис. довгожителів. Про це пише The Economist, передають Патріоти України.

Танака любить шоколад і газовані напої, що вигідно відрізняє її від більшості співвітчизників. В Японії довгий час був один із найнижчих рівнів споживання цукру серед найбільш заможних країн світу з "Організації економічного співробітництва та розвитку". Незвичайне довголіття в Японії часто пояснюють дієтою. У країні їдять мало м'яса і молочних продуктів.

Багато м'яса може шкодити, бо містить насичені жирні кислоти, які спричиняють серцеві захворювання. Дослідження також пов'язують вживання великої кількості обробленого червоного м'яса з підвищеним ризиком інсульту. Але повна відсутність теж погана, бо м'ясо забезпечує холестерин, необхідний для стінок кровоносних судин. У дослідженні, де брали участь 48 тис. британців-вегетаріанців, люди були стійкі до серцевих захворювань, але схильні до інсультів.

Теоретично нестача продуктів тваринного походження могла внести вклад в смертність в Японії. У 1960-2013 роках кількість смертей від інсультів в країні різко знизилася, а щорічне споживання м'яса зросло з майже нуля до 52 кг на людину на рік.

Доктор Цугане Шоічіро з Національного онкологічного центру в Токіо каже, що його співвітчизникам можуть знадобитися м'ясо і молочні продукти для підтримки міцності кровоносних судин, але не настільки багато, щоб ті забилися. Деякі емпіричні дані підтверджують це. Дослідження, під час якого в 1995-2009 роках брали участь 80 тис. японців, показало, що інсульти найчастіше зустрічаються серед тих, хто найменше їв відбивні та вершки.

Хіти тижня. Степанов привіз з Індії невідомо що: Авторитетний український інфекціоніст заявила, що не щеплюватиметься вакциною Covishield

середа, 3 березень 2021, 4:00

Головна інфекціоністка Вінниччини Лариса Мороз, яка майже рік тому розробила перший в Україні протокол лікування коронавірусу, каже, що не буде щеплюватись вакциною Covishield, повідомляють Патріоти України з посиланням на Суспільне. "Ця вакцина почина...

Хіти тижня. "Можна з упевненістю сказати": Вчені розгадали "код да Вінчі" (фото)

середа, 3 березень 2021, 0:10

Міжнародна група вчених під керівництвом професора Політехнічного університету в Мілані П'єра Джорджіо Рігетті стверджує, що розгадала загадку стилю художника Леонардо да Вінчі.Про це повідомляє видання "ТАСС" з посиланням на одного з учасників проєкту...