Хіти тижня. Про колишнє життя можна забути? Вчені знайшли незвичайний наслідок COVID-19 у пацієнтів, які перехворіли

Одним з головних наслідків коронавірусу після одужання людини є втома. Більше половини людей, що видужали, повідомляли про цю ознаку. Про це повідомляється у дослідженні журналу MedRxiv, передають Патріоти України.

В ірландській лікарні вивчили історії 128 людей, які видужали від COVID-19. У всіх у них були різні ступені тяжкості перебігу хвороби. У результаті з'ясувалося, що 52 % учасників відчували втому протягом десяти тижнів після одужання.

Підсумок не залежав від самопочуття під час хвороби. Вчені відзначили, що не мало ніякого значення, чи була людина в лікарні, чи ні. Найбільше відчували втому жінки, їх 67% з усіх тих, хто спостерігався.

Люди, які раніше страждали від депресії, також дуже швидко втомлювалися після одужання. За словами авторів дослідження, для оцінки впливу COVID-19 пацієнтів у довгостроковій перспективі необхідно провести додаткову роботу.

До речі, дуже сильну втому після хвороби викликає також пневмонія і залозиста гарячка. Занепад сил і слабкість не проходять навіть після тривалого відпочинку.

Не пропустіть! Медики назвали симптоми каменів в нирках, які небезпечно ігнорувати

п’ятниця, 12 червень 2026, 11:13

Американські медики з NIDDK розповіли, які сигнали з боку організму здатні вказувати на наявність каменів у нирках. Ігнорування таких симптомів загрожує серйозними наслідками, передають Патріоти України. Зазвичай при згаданій проблемі людина скаржиться...

Неймовірна знахідка: Під підлогою будинку 10 років жила жива черепаха

п’ятниця, 12 червень 2026, 10:58

У Бразилії під час ремонту будинку робітники зробили дивовижне відкриття — під шаром плитки знайшли живу черепаху, яка, ймовірно, провела там близько десяти років, передають Патріоти України. За словами власників оселі, тварина могла потрапити під підл...