
Одним з головних наслідків коронавірусу після одужання людини є втома. Більше половини людей, що видужали, повідомляли про цю ознаку. Про це повідомляється у дослідженні журналу MedRxiv, передають Патріоти України.
В ірландській лікарні вивчили історії 128 людей, які видужали від COVID-19. У всіх у них були різні ступені тяжкості перебігу хвороби. У результаті з'ясувалося, що 52 % учасників відчували втому протягом десяти тижнів після одужання.
Підсумок не залежав від самопочуття під час хвороби. Вчені відзначили, що не мало ніякого значення, чи була людина в лікарні, чи ні. Найбільше відчували втому жінки, їх 67% з усіх тих, хто спостерігався.
Люди, які раніше страждали від депресії, також дуже швидко втомлювалися після одужання. За словами авторів дослідження, для оцінки впливу COVID-19 пацієнтів у довгостроковій перспективі необхідно провести додаткову роботу.
До речі, дуже сильну втому після хвороби викликає також пневмонія і залозиста гарячка. Занепад сил і слабкість не проходять навіть після тривалого відпочинку.
Американські медики з NIDDK розповіли, які сигнали з боку організму здатні вказувати на наявність каменів у нирках. Ігнорування таких симптомів загрожує серйозними наслідками, передають Патріоти України. Зазвичай при згаданій проблемі людина скаржиться...
У Бразилії під час ремонту будинку робітники зробили дивовижне відкриття — під шаром плитки знайшли живу черепаху, яка, ймовірно, провела там близько десяти років, передають Патріоти України. За словами власників оселі, тварина могла потрапити під підл...