
У мережі показали нові фотографії екологічної катастрофи на озері Світязь, яке є найглибшим в Україні. Знімки розмістив користувач мережі Олександр Геч у Facebook, передають Патріоти України.
Фотографії було зроблено 25 квітня 2020 року. На них видно, що озеро сильно обміліло. "Ось таке тепер озеро Світязь, мінімум 500 метрів від альтанок, треба йти до води", - написав Геч.
Нагадаємо, що катастрофа з озером почалася ще минулого року. Місцеві жителі почали бити на сполох. На сайті президента навіть з'явилася петиція для порятунку водойми. Однак поки ситуація залишається незмінною - озеро продовжує зникати.
Світязь - найглибше озеро в Україні. Розташоване в межах Шацького району Волинської області. Відноситься до групи Шацьких озер, в межиріччі Прип'яті і Західного Бугу, поблизу селища Шацьк, на території Шацького національного природного парку (Волинське Полісся).


Очікується, що до 2100 року рівень світового океану підніметься в середньому на 0,5–1,9 метра порівняно з 2000 роком. Підвищення рівня Світового океану до кінця століття може стерти з карти цілі острівні держави та затопити мільйонні мегаполіси, переда...
Під час розкопок біля Благовіщенської церкви у селі Крилос Галицької громади на глибині біля 60 сантиметрів знайшли гральну фішку, схожу на зразки з британського Вінчестера. Розкопки, які почалися 25 червня, проводять фахівці Центру медієвістичних студ...