Хіти тижня. "Расистський символ переваги білих": У США відмовляються від знака ОК

Расистська інтерпретація жесту зробила його використання ризикованим.

У США почастішали випадки заборони знака "OK", так як все більше людей вважають його знаком расизму, переваги білих і символом влади білих. Останнім великим скандалом стала поведінка офіцера поліції штату Орегон, який, показав протестувальнику проти руху Black Lives Matter пальцями знак OK, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Інцидент стався під час акції протесту в Капітолії у Салемі. До цього чоловіка штовхнув чорношкірий протестуючий, через що той упав. Своїм жестом поліцейський хотів погасити назріваючий конфлікт і показати, що тримає ситуацію під контролем. Отримавши сигнал, протестуючий поплескав офіцера по спині.

Свідки протесту повідомили, що активісти, які виступили проти BLM, є членами расистської спільноти Proud Boys, проте підтвердження цьому не знайшлося.

Поліція штату після ретельного розслідування та вивчення відео з нагрудної камери офіцера зазначила, що його жест не був пов'язаний з підтримкою переваги білих: поліцейський підійшов до упавшого, бажаючи переконатися, що контрпротестуючий був у порядку після падіння.

У знаку OK стали бачити заклик до влади білих (White Power)

У заяві правоохоронців сказано, що поліція засуджує расистську поведінку і не допускає демонстрації переваги білих з боку офіцерів і співробітників. "Ми поділяємо стурбованість суспільства і його справедливе обурення, якщо поліцейський буде показувати образливий жест", - відзначили в поліції за підсумками розслідування.

Антидифамаційна ліга додала жест рукою "ОК" у свою базу символів ненависті.

Спочатку знак був використаний як жарт на 4chan з метою перетворити його на символ, пов'язаний з расизмом - користувачі влаштували тролінг, поширюючи теорію про те, що складені пальці нагадують абревіатуру WP, яку можна розшифрувати як White Power ("влада білих"). Проте в результаті звичайний американський жест, що раніше трактовався як "все в порядку", почали використовувати і асоціювати для вираження ідей "влади білих".

"До 2019 року, принаймні, деякі білі прихильники переваги, схоже, відмовилися від іронічного або сатиричного наміру, що стоїть за первісною троллинговою кампанією, і використовували цей символ як щире вираження переваги білих", - уточнює АДЛ.

Цей жест на одній з фотографій після арешту використовує сумно відомий австралійський стрілок Брентон Таррант, якого засудили до довічного ув'язнення за вбивство 51 людини в мечетях Нової Зеландії на початку минулого року.


Боротьба з жестом через расистський контекст в США набирає популярність і впливає на індустрію розваг. Так, днями гравці помітили, що студія Infinity Ward без попереджень прибрала з шутера Call of Duty: Modern Warfare жест "ОК", до цього попередивши, що посилить заходи з боротьби з проявами расизму в своїх онлайн-іграх. Це вже не перший випадок – раніше знак використовувати заборонила відвідувачам Overwatch League компаніBlizzard.

Хіти тижня. Очам важко повірити: Батько зафільмував, як "привид" затягує його дитину під ліжко (відео)

вівторок, 2 березень 2021, 13:00

В мережі став надзвичайно популярним відеоролик з дитячої кімнати, на якому показано, як якась незрозуміла сила начебто тягне дитину під ліжко. Про це пише видання Mirror, передають Патріоти України. За словами Джоша - батька дівчинки, він зафіксував ж...

Спочатку починає боліти голова: Нова невідома хвороба вбиває літніх людей

вівторок, 2 березень 2021, 12:14

"Пацієнт нуль" був офіційно зафіксований на початку лютого. У Демократичній республіці Конго від спалаху невстановленої патології померли 15 людей похилого віку, які перебували в місцевій лікарні, повідомляють Патріоти України.