
Донедавна лікарі вважали, що ліки для зниження тиску людям з гіпертонією потрібно приймати зранку, проте це твердження виявилось помилковим. Безліч різних препаратів можуть працювати краще, якщо їх приймати в певний час доби. Масштабне дослідження показує, що таблетки від артеріального тиску найбільш дієві, коли їх приймають перед сном, а не зранку, повідомляють Патріоти України із посиланням на European Heart Jounal.
Зараз лікарі рекомендують робити це зранку, проте це базується на переконанні, що головне знизити ранковий артеріальний тиск. Проте виявилось, що прийом ліків у вечірній час допомагає контролювати не лише нічний, а й денний артеріальний середній тиск у людей з гіпертонією. Окрім того, ризики померти від інсульту, серцевої недостатності чи серцевого нападу зменшуються удвічі.
19 000 людей було залучено для дослідження ефективності дії таблеток від високого кров'яного тиску. Пацієнтів розбили навмання на дві групи: одна приймала таблетки зранку, а інша безпосередньо ввечері перед сном. За ними стежили понад 5 років і виявилось, що у тих пацієнтів, які приймали ліки ввечері, ризики померти від наслідків гіпертонії зменшились удвічі.
Україна і Росія провели 76 обмін полоненими. Додому повернулись 160 українців – усі військові, які перебували в неволі з 2022 року. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) у п'ятницю, 26 червня, передають ...
Ровер «Персеверанс» знайшов сліди складних органічних сполук у глинистих породах кратера Єзеро на Марсі. Раніше сліди таких сполук розгледів також марсохід «К’юріосіті», який досліджує кратер Ґейл на відстані понад 3000 кілометрів від Єзеро. Такі резул...