Хіти тижня. Сенсацію археології тепер може побачити кожен: Унікальний музей одного експоната відкрили на Рівненщині

Унікальний музей одного експоната відкрили в Маневичах на Рівненщині, повідомили у пресслужбі Волинської обласної ради. Головний і єдиний експонат музею – давній човен-довбанка, якого знайшли на березі Стиру між селами Копилля і Старосілля. Вік човна – ХІ – ХІV ст., а отже човен може належати до часів Київської Русі, зазначають Патріоти України.

Музей допоможе зберегти пам’ятку і якнайкраще презентувати найбільший та найдавніший в Україні артефакт підводної археології – середньовічного човна-довбанки.

Самій деревині може бути і тисяча років, бо до такого розміру дерево росте не одне століття. Особливим є те, що за технологіями того часу, деревину мали багато років морити у воді, аби човен був міцніший.

У Давній Греції подібні судна називали моноксилами, що в перекладі з грецької – єдиний шматок деревини.

Знахідка одразу увійшла до топ-переліку місць і подій Волині та України, стала сенсаційною знахідкою східної Польщі, Західної України та Білорусії. Тому її збереження і охорона – пріоритет. Знахідка свідчить, що на Волині було розвинене суднобудівництво, а на річці Стир – судноплавство.

В Україну йде справжнє бабине літо: Синоптики назвали точні дати потепління

вівторок, 4 жовтень 2022, 6:56

В Україні за кілька днів очікується потепління. Дощі покинуть територію нашої країни, а температура підійматиметься вище +20 градусів. Такий прогноз оприлюднив народний синоптик Стас Щедрін, передають Патріоти України. За його словами, повсюди стовпчик...

Слухання парламенту ЄС: Росія в ході війни завдала екології України збитків у $35 мільярдів

вівторок, 4 жовтень 2022, 4:15

Російське повномасштабне вторгнення завдало екології України збитків у 35,3 млрд доларів, а мільйони гектарів природних заповідників наразі знаходяться під загрозою. Про це міністр екології Руслан Стрілець заявив на слуханнях в Парламенті ЄС в Страсбур...