Хіти тижня. Щоб уникнути "підводного Чорнобиля" в Арктиці, Росія починає пекельну гонку з часом. Підняти з дна 14 атомних реакторів може спецкорабль, котрий збудують не раніше 2026 року

Найгірші наслідки катастрофи важко собі уявити, загибель всьому живому загрожує не лише російським територіальним водам. Сильно постраждає Норвегія. Мільйони квадратних миль океану можуть стати непридатними для рибного лову і навіть судноплавства.

В даний час руйнуються і очікують утилізації не менше 14 ядерних реакторів підводних човнів, що знаходяться під водою в російських арктичних морях, розповідає Popular Mechanics, передають Патріоти України. Далі - мовою перекладу:

"Американский журнал напоминает, что первой должна быть поднята советская атомная подводная лодка (АПЛ) К-159 проекта 627А «Кит». Стоимость работ, предполагающая утилизацию шести наиболее опасных атомных реакторов с этой и других субмарин, оценивается в 300 миллионов долларов.

Для поднятия АПЛ необходим специальный корабль, создание которого Россия планирует завершить в 2026 году. Теперь, чтобы избежать подводного Чернобыля, русские начинают страшную гонку против неумолимо прогрессирующего распада.

В июле 2019 года норвежское издание The Barents Observer сообщило, что корпус в передней части затонувшей в Норвежском море советской АПЛ К-278 «Комсомолец» проекта 685 «Плавник» поврежден.

К-159 находится на глубине 248 метров в Баренцевом море севернее Кольского залива в местах рыбного промысла. Проржавевшая советская субмарина 30 августа 2003 года якобы из-за шторма утонула по пути буксировки из отстойника в закрытом городе Островной (Мурманская область) на плановую утилизацию в город воинской славы Полярный. В результате инцидента погибли девять человек."

Варто знати! Як нараховується страховий стаж та які роки не входять до нього

субота, 10 травень 2025, 17:55

В Україні у 2025 році для призначення пенсії за віком необхідно мати певну кількість страхового стажу. Однак не всі періоди зараховуються до нього, передають Патріоти України. . Факти ICTV розказують, які роки не входять до страхового стажу в Україні ...

Змінюється хімія: Вчені пояснили, як улюблена музика впливає на мозок

субота, 10 травень 2025, 17:41

Музика, яка змушує шкіру вкриватися “мурашками”, виявилась не просто приємною — вона змінює хімію мозку, активуючи опіоїдну систему, яка відповідає за знеболення, задоволення від їжі чи сексу. Результати дослідження вчені університету Турку (Фінляндія)...