"Від України загрози не відчували, тому з нею й не рахувалися", - розповів швейцарський історик Андреас Каппелер, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.
"Багато змінилося за цей час. Більшість європейців тепер знають, що Україна — незалежна держава. Знають про Майдан та Помаранчеву революцію. Що тут демократичний устрій і вибори щоп'ять років. Обираєте нового президента, який завжди проти старого. Такий сценарій неможливо уявити в Росії. Це підтверджує, що тут розвинена нація та держава. Але це зрозуміють ще не всі. Покійний екс-канцлер Німеччини Гельмут Шмідт під час Майдану заявив, що української нації не існує. Один з найважливіших політиків останніх десятиріч тримався за такий стереотип. Такі люди звикли, що Радянський Союз — це Росія. Його жителів вважали росіянами, в тому числі українців, білорусів і молдован. Маю колег, що досі запитують, чи дійсно існує українська мова. Вважають її південноросійським діалектом. Такі уявлення дуже живучі", - сказав він.
Експерт вважає, що така ситуація склалася, бо радянський інформаційний простір був сильніший, ніж сучасний український. "Радянський союз був наддержавою, яку мусили сприймати серйозно. Від України загрози не відчували, тому з нею й не рахувались. Коли навчався в університеті, то вивчав слов'янські мови, польську і російську літератури. Українську пропонували в пакеті з трьох південнослов'янських мов", - підсумував Каппелер.
У селі Мульчиці (Рівненська область) у школі вчитель, імовірно, побив учня. Про це 18 січня повідомила пресслужба Рівненського обласного управління Національної поліції у Facebook, передають Патріоти України. Правоохоронці зазначили, що під час монітор...
У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...