Хіти тижня. Швейцарський історик розповів про ставлення до українців у світі

За словами історика, українців у 1990-х у світі вважали "несподіваною нацією".

Андреас Каппелер

"Від України загрози не відчували, тому з нею й не рахувалися", - розповів швейцарський історик Андреас Каппелер, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.

"Багато змінилося за цей час. Більшість європейців тепер знають, що Україна — незалежна держава. Знають про Майдан та Помаранчеву революцію. Що тут демократичний устрій і вибори щоп'ять років. Обираєте нового президента, який завжди проти старого. Такий сценарій неможливо уявити в Росії. Це підтверджує, що тут розвинена нація та держава. Але це зрозуміють ще не всі. Покійний екс-канцлер Німеччини Гельмут Шмідт під час Майдану заявив, що української нації не існує. Один з найважливіших політиків останніх десятиріч тримався за такий стереотип. Такі люди звикли, що Радянський Союз — це Росія. Його жителів вважали росіянами, в тому числі українців, білорусів і молдован. Маю колег, що досі запитують, чи дійсно існує українська мова. Вважають її південноросійським діалектом. Такі уявлення дуже живучі", - сказав він.

Експерт вважає, що така ситуація склалася, бо радянський інформаційний простір був сильніший, ніж сучасний український. "Радянський союз був наддержавою, яку мусили сприймати серйозно. Від України загрози не відчували, тому з нею й не рахувались. Коли навчався в університеті, то вивчав слов'янські мови, польську і російську літератури. Українську пропонували в пакеті з трьох південнослов'янських мов", - підсумував Каппелер.

Хіти тижня. Коли нема грошей - включаємо мізки: Українці створили "Гелендваген" на базі старого УАЗа

середа, 22 січень 2020, 4:00

Тепер унікальне авто виставили на продаж. "Этот тюнингованный автомобиль выставили на продажу. Источник называет владельца автомобиля шутником. В объявлении он написал, что этот Гелендваген пятилитровый и с пробегом в 10 тыс. км. Вместе с тем признают...

Резонанс тижня. Відрізав руки й ноги: Під Рівним чоловік по-звірячому розправився з дружиною (фото, відео)

середа, 22 січень 2020, 3:00

На Рівненщині правоохоронці затримали 86-річного чоловіка, якого підозрюють в умисному вбивстві своєї дружини. Скривавлене тіло жінки поблизу будинку виявив син, коли навідався в гості до батьків. Трагедія трапилася в селі Городець Володимирецького рай...