
У селі Чепль в Східній Померанії (Польща) дослідники з Гданського археологічного музею виявили поховання скандинавських воїнів, яке датується ХІ століттям і отримало назву "будинок смерті". Про це повідомляє видання Nauka w Polsce, передають Патріоти України.
"Будинок смерті" - це справжня споруда, розташована в центральній частині стародавнього цвинтаря, який виник ще при польському королі Болеславі I Хороброму.
Він був зведений з колод і дощок, як більшість звичайних будинків того часу. Усередині нього - чотири похоронні камери розміром 3,5х2 метри, в кожній з яких було поховано по одному воїну.

На думку археологів, воїни були поховані за часів династії П'ястів, яка правила в Польщі з X до кінця XIV століття. Як свідчить генетичний аналіз, вони вихідці зі Скандинавії, швидше за все - Данії.
Воїни були поховані разом з великою кількістю різних похоронних предметів, які не мали великої цінності, зброї і елементів кінної упряжі.

Судячи зі знайдених в могилах мечів, списів, пряжкам, стремен і шпорами, ці воїни були майстерними наїзниками. Також в похованнях були виявлені старовинні монети, металеві дрібнички, гребені, глиняні горщики і рештки тварин.

Раптовий стукіт у вікно завжди привертає увагу, особливо якщо його спричинив птах. З давніх часів люди вбачали в такому візиті особливий знак і намагалися розгадати його значення. Одні прикмети обіцяють добрі новини, інші - застерігають про зміни. РБК-...
Печери з мощами святих після атаки росіян на Києво-Печерську лавру не постраждали, хоча не виключаються і віддалені наслідки цієї атаки РФ. Про це намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Православної церкви України (ПЦУ) єпископ Авраамій повід...