Хіти тижня. Скандинавський "будинок смерті" виявили неподалік українського кордону (фото)

"Будинок смерті" - це справжня споруда, розташована в центральній частині стародавнього цвинтаря.

У селі Чепль в Східній Померанії (Польща) дослідники з Гданського археологічного музею виявили поховання скандинавських воїнів, яке датується ХІ століттям і отримало назву "будинок смерті". Про це повідомляє видання Nauka w Polsce, передають Патріоти України.

"Будинок смерті" - це справжня споруда, розташована в центральній частині стародавнього цвинтаря, який виник ще при польському королі Болеславі I Хороброму.

Він був зведений з колод і дощок, як більшість звичайних будинків того часу. Усередині нього - чотири похоронні камери розміром 3,5х2 метри, в кожній з яких було поховано по одному воїну.

На думку археологів, воїни були поховані за часів династії П'ястів, яка правила в Польщі з X до кінця XIV століття. Як свідчить генетичний аналіз, вони вихідці зі Скандинавії, швидше за все - Данії.

Воїни були поховані разом з великою кількістю різних похоронних предметів, які не мали великої цінності, зброї і елементів кінної упряжі.

Судячи зі знайдених в могилах мечів, списів, пряжкам, стремен і шпорами, ці воїни були майстерними наїзниками. Також в похованнях були виявлені старовинні монети, металеві дрібнички, гребені, глиняні горщики і рештки тварин.

Хрещення 2021: Коли потрібно святити воду та як це зробити в домашніх умовах

вівторок, 19 січень 2021, 10:28

Хрещення Господнє християни відзначають щорічно 19 січня. Вважається, що в цей день вода має цілющі властивості та дає здоров'я. Тому віряни в цей день завжди набирають освячену воду для домашніх потреб, а також купаються в ополонці, передають Патріоти...

МОЗ відверто бреше? В Україні знову за добу рекордно низьке число заражень коронавірусом

вівторок, 19 січень 2021, 10:14

В Україні на ранок 19 січня кількість підтверджених випадків коронавірусу зросла до 1 167 655. Лише за добу такий діагноз поставили 3939 громадянам, із яких 801 був госпіталізований, передають Патріоти України. За цей час COVID-19 забрав 177 життів, вс...