Хіти тижня. СОVID-19: Науковець назвав основну мішень коронавірусу

За його словами, у повному геномі коронавірусу (природній субстанції) дослідники виявили послідовність з іншого вірусу — ВІЛу.

Завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Львівського національного медичного університету професор Роман Дутка застерігає, Covid-19 ушкоджує всі судини в організмі, передають Патріоти України з посиланням на Високий Замок.

За його словами, у повному геномі коронавірусу (природній субстанції) дослідники виявили послідовність з іншого вірусу — ВІЛу. Про це заявив нобелівський лауреат у галу­зі медицини і фізіології, французький ві­русолог, один із першовідкривачів віру­су імунодефіциту людини Люк Монтаньє. Цим можна пояснити, чому коронавірус­на інфекція не підлягає законам сезон­ності, чому неможливо спрогнозувати перебіг Covid-19 і чому він нерідко буває настільки важким.

"Вважається, що основною мішенню коронавірусу є тканина легень, а головним ускладненням Covid-19 — пневмонія. Але перше, на що він діє у нашому організмі, — це судини. Коронавірусна інфекція ушкоджує всі судини організму. Першими, звісно, руйнує внутрішню стінку тих судин, в яких є найбільший відсоток кисню, — судин легень. Коронавірус сприяє розвитку генералізованого васкуліту (запалення судинних стінок) з подальшим утворенням тромбів", - повідомив Дутка.

За його словами, у своїх інтерв’ю завідувач хірургічно­го відділення Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Гнат Герич розповідав, що останнім часом почастішали випадки госпіталізації пацієнтів зі синдромом "гострого живота". Під час оперативного втручання з’ясовується, що у хворих розвинувся некроз тонкої кишки, а причиною цього стало ураження судин коронавірусної природи.

Дутка розповів, що коли судинна стінка ушкоджується, у цьому місці нагромаджуються тромбоцити, які, злипаючись, утворюють тром­би. Саме ці згустки крові й провокують вторинний некроз. У першу чергу — легеневої тканини. На розтині померлих від ускладнень Covid-19 патологоанатоми бачать зміни у легенях, але ці зміни є результатом не пневмонії, а пневмоніту, коли запалення легень провокує не пато­логія легеневої тканини, а патологія су­дин, розташованих у легенях. Ось чому ковідним пацієнтам призначають антикоагулянти (передусім гепарин, а також ривароксабан) — препарати, які розрі­джують кров.

Хворим зі серцево-судинними недугами (передусім артеріальною гіпер­тонією) призначають інгібітори ангіо­тензинперетворювального ферменту і блокатори рецептора ангіотензину ІІ. Це — ціла група препаратів, які безпосеред­ньо впливають на ангіотензинові рецеп­тори, котрі коронавірус вважає "своїми". Коли блокують ці рецептори, коронаві­русна інфекція вже не здатна виявляти агресію до судин.

Ядерні реактори захищені. Але полігон з відпрацьованим ядерним паливом є мішенню РФ

неділя, 14 серпень 2022, 7:10

Оперативна обстановка на фронті станом на 14 серпня 2022 року. Оперативна обстановка на фронті станом на 14 серпня 2022 року. Відповіді на найактуальніші запитання: що сталося в Саках - на головному військовому аеродромі в Криму, з якого атакували Укр...

На Луганщині сили спротиву зірвали спецоперацію ворога, націлену на блокування постачань високоточної зброї ЗСУ

неділя, 14 серпень 2022, 6:51

Завдяки своєчасній реалізації оперативної інформації вдалося зірвати операцію російських спецслужб, яка мала на меті завадити постачанню в Україну західного високоточного озброєння і і уникнути чисельних жертв серед цивільного населення окупованих міст.