Найбільше людей, заражених новим коронавірусом, помирає там, де мало тестують людей навіть за найменших симптомів COVID-19. Це ж стосується й України, заявила в інтерв’ю "LB.ua" колишня в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. За її словами, самоізоляція не має такого ефекту, насамперед потрібно робити саме тести, але не експрес, а ПЛР, передають Патріоти України.
"Заробітчанин, який приїхав з Італії, повертається до своєї сім’ї – бачиться з дружиною, дітьми, онуками, батьками. Має контакт з 15 людьми. Через тиждень він хворіє, а всі ці люди вийшли з дому та контактували з іншими. Так все і починається", – зазначила вона.
Супрун вважає, що карантинні заходи, впровадженні наразі українською владою мають ґрунтуватися на прикладі тих країн, які мали найефективніший спосіб реагування, мали менше заражених людей і менше смертей від цієї хвороби.
"Це Південна Корея, Тайвань, Німеччина. Вони робили дуже багато тестувань. Маються на увазі не швидкі тести, а ПЛР – полімеразна ланцюгова реакція. Це, насправді, золотий стандарт. В цих країнах людей, які мали симптоми захворювання або контакт із хворими чи тими, хто приїхав із країн, де розповсюджений вірус, тестували саме на ПЛР. А потім тестували їхні контакти та відправляли в ізоляцію", – наголошує колишня в. о. очільника МОЗ.
Вона переконана, що людей із підозрою на коронавірус не можна залишати вдома, де вони постійно контактуватимуть із іншими, а справді відокремлювати їх, навіть від своєї сім’ї."Розміщувати в місцях туристичного відпочинку, в готелях. І це найкращий спосіб зменшити кількість інфікованих. Бо ніяка система охорони здоров’я в світі не зможе бути готова до великої кількості хворих, якщо не зробити ті перші кроки. Тепер ми це розуміємо", – підкреслила Супрун.
Водночас, додала вона, карантинні заходи – щоб люди не ходили на роботу чи не виходили в місця скупчення людей, аби не інфікувати себе чи своїх родичів, – це вже другорядне. На третьому місці, за її словами, має бути підготовка українських лікарень до серйозних випадків, які потребуватимуть реанімації і госпіталізації.
"Але щоб зменшити третій варіант, потрібно робити перше – тестувати багато людей... Коли у січні ВООЗ повідомила про новий вірус, який спровокував хворобу СОVID-19 і епідемію в Китаї, коли ми евакуювали з Уханю українців, було розуміння і велика вірогідність, що вірус дійде до нас. Вже тоді ми мали закупити досить засобів індивідуального захисту, а не продавати їх. Потрібно було готувати лікарні, розробити маршрут пацієнта, купувати тести або робити свої. Тепер ми позаду багатьох інших європейських і азіатських країн. Пробуємо швидко діяти, але несистемно і нескординовано", – підсумувала Супрун.
Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...
На Закарпатті до довічного ув’язнення засудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати під час засідання сесії сільради. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України. «За публічного обвинувачення прокурорів Закарпатс...