Хіти тижня. Тільки раз у 360 років: У вересні на землян чекає цікава подія

Відбутися епохальне явище має в найближчу пару тижнів.

У вересні 2019 компас в Грінвічі покаже так звану істинну північ. Тобто справжня північ і магнітна північ співпадуть вперше за 360 років, передають Патріоти України.

Відбутися ця епохальна подія має в найближчу пару тижнів. Вплинути на роботу систем GPS, гірокомпасів і магнітних компасів це не повинно.
Справа в тому, що є два "півночі":
істинна або географічна північ - це напрямок на Північний полюс,
магнітна північ - це точка перетину осі обертання Землі із земною поверхнею, і вона постійно дрейфує, зміщуючись зі швидкістю близько 20 км на рік.
Тому на багатьох навігаційних картах уточнюється, наскільки магнітна північ відрізняється від істинної. Наприклад, є істинна північ в iOS. Фахівці зміщення магнітного полюса пов'язують зі змінами складу розпеченого ядра Землі. За їхніми припущеннями, північ зміститься від відправної точки на схід до 2040 року.

Загадкова Адрія: Під Європою виявили стародавній континент, який створив Карпати

понеділок, 23 вересень 2019, 0:05

За допомогою новітніх технологій учені довели, що сотні мільйонів років тому у Середземномор'ї існував величезний континент, про який раніше нічого не було відомо, передають Патріоти України. 240 мільйонів років тому усі наявні зараз континенти були об...

Україну чекають потужні метеоудари: Названо небезпечні дати

неділя, 22 вересень 2019, 23:50

У жовтні в Україні очікується три магнітниx коливання. Перше з ниx відбудеться вже 1 жовтня. Буря буде не великої сили, але можливі скачки тиску у людей, які страждають від серцево-судинних захворювань, передають Патріоти України. Також в цей день можл...