Хіти тижня. "Это было, было...": У мережі згадали, як виглядали витверезники в СРСР (фото)

Витверезники працювали до самого "кінця" СРСР і навіть пережили його на пару десятиліть – в Росії останній витверезник був закритий у 2011 році.

Білоруський блогер Максим Мирович запропонував згадати, як виглядали радянські витверезники і як туди потрапляли люди. Архівні фото витверезників він опублікував у своєму блозі, передають Патріоти України.

Мирович зазначив, що з країн "колишнього соцтабору" витверезники продовжують працювати в Білорусі, Казахстані, Чехії та Польщі.

"Попадали в витверезник в основному ті, хто пиячив у громадських місцях, на вулиці і т.д. Наскільки мені відомо – з квартир (наприклад, за викликом міліції на дебош) в витверезник не забирали – це вважалося "сімейним конфліктом" і розбиралася інакше .

Збір п'яних з вулиць проводився спеціальним нарядом, який складався з двох міліціонерів і водія. Справу з алкоголіками мали тільки міліціонери, але при активному опорі в справу міг підключитися і водій.

В СРСР виділялися окремі групи громадян, які в витверезник не доставлялися ніколи – депутати Рад народних депутатів, герої Радянського союзу а також кавалери деяких орденів. Також в витверезники не доставлялися жінки з явними ознаками вагітності та інваліди з явними ознаками інвалідності.

У всяких там офіційних зведеннях і т.д. зазвичай згадувалися три стадії сп'яніння – легка, середня і важка. У витверезник забирали всіх, хто потрапляв під визначення "сп'яніння середньої або важкого стадії". Стадії визначалися міліціонерами на око: "середня" – це коли не може нормально йти і сильно хитається, "важка" – це коли вже лежить без руху.

Іноді фургони "Спецмедслужби" чергували в місцях, де теоретично могло бути багато п'яних – у ресторанів, біля місць проведення дискотек, біля прохідних заводів в день получки і т.д. Що цікаво – за упіймання п'яниць міліціонери нерідко отримували спецталон на спиртне – це було особливо актуально в часи антиалкогольних кампаній і дефіциту.

П'яницю доставляли в витверезник, де насамперед встановлювалася його особистість і місце роботи. Якщо людина мала вищу стадію сп'яніння – його намагалися "протверезити" під крижаним душем. Міра дуже неоднозначна, так як може легко викликати серцево-судинні проблеми, особливо в організмі, і так ослабленому алкоголем.

Решта заходів могла сильно відрізнятися – в залежності від того, де знаходився витверезник. Деяких прив'язували до лав – якщо ті чинили опір або не могли сидіти самостійно. Потім міліціонери забирали гроші і документи, фотографували людину, потім роздягали – часто дуже грубо, просто обриваючи гудзики. У деяких витверезниках витверезниках голову "відвідувача" могли наголо поголити.

Після душу і інших "заходів" п'яницю залишали проспатися в одній з кімнат – зазвичай там в ряд стояли нари або панцирні ліжка. На ліжках могли бути подушки і ковдри – але іноді їх не залишали. Вранці була "побудка", як в армії. Після неї фельдшер повторно оглядав "клієнтів", а міліціонери встановлювали особи тих, у кого це не вдалося зробити напередодні".

Відродження радянського феодалізму: У Черкасах скандал - школярів, навіть хворих, змусили працювати на полі замість уроків

п’ятниця, 17 вересень 2021, 0:06

Шестикласників Великосевастянівської школи змусили працювати в полі на зборі врожаю і носити гарбузи замість уроків. Вчителі не реагували на скарги дітей на погане самопочуття і змусили працювати на полі навіть тих, хто звільнений від занять фізкультур...

Такого "спецефекту" ніхто не очікував: Чайка зухвало зіпсувала романтичну зйомку на пляжі (фото)

четвер, 16 вересень 2021, 23:52

Пара розраховувала отримати миле відео, якими можна буде поділитися на Facebook, але замість цього виявила курйозну "фотобомбу" від чайки. Виявилося, що поки вони позували біля води, чайка повністю "захопила кадр". Птах ходив перед камерою з розкритим ...