Хіти тижня. То був коронавірус? В Україні вперше зафіксували спалах дивної пневмонії у січні (відео)

Офіційно першого хворого на коронавірус СОVID-19 в Україні виявили третього березня, але в інтернеті активно шириться інформація, що це могло статися ще на початку року, коли зокрема, лікарні в Тернопільській області були переповнені хворими на пневмонію з летальними випадками, передають Патріоти України.

Три мільйони людей переглянули в інтернеті січневий сюжет ТСН про переповнену хворими на вірусну пневмонію тернопільську лікарню, куди інтенсивно почали поступати недужі з кінця 2019 року. «Це один, два, три, чотири дні вони лікуються самостійно, тоді вже починає наростати задишка, висока температура, сухий кашель чи навіть кашель з прожилками крові», - розповідала лікар-пульмонолог Тернопільської міської комунальної лікарні Алла Пастернак.

За офіційною статистикою, тоді на Тернопільщині було двадцять два летальних випадки лише за січень. У однієї з жінок на початку року від вірусної пневмонії помер чоловік - його легені згоріли за тиждень в реанімації - медики тоді так і не встановили, що спричинило їх руйнування. Удова в січневому інтерв'ю ТСН промовила слова, які у березні збурили Інтернет. «Ми не готові до такого штаму вірусу, до такого перебігу і до такої кількості хворих. Ми не вміємо ні їх лікувати, ні їх діагностувати», - розповідала удова Олена Сидорович.

Люди в Інтернеті вибухнули коментарями. Симптоми пневмоній і застуд із сильним кашлем на початку зими їм тепер дуже схожі на описаний медиками коронавірус.

«Чи можемо ми заперечувати чи це був коронавірус без лабораторних обстежень - ні. Тоді дійсно не проводилися обстеження на коронавірусну інфекцію, були тести на грип. Було багато випадків на грип», - каже інфекціоніст Федір Лапій.

Чи можна пов'язати зростання недужих з вірусними пневмоніями на Тернопільщині із поверненням заробітчан додому на Новий рік та Різдво — запитання залишається відкритим. «Наприкінці січня на території Європи ще була благополучна епідемічна ситуація. Тому не можемо говорити про те, що той період ми могли пропустити випадки коронавірусної хвороби», - додає заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Чи були уже на початку року випадки коронавірусу в Україні можна визначити зараз за допомогою експрес-тестів, розмірковують інфекціоністи. Адже в організмі людей, які тоді перехворіли, мають бути антитіла.

«Якщо у січні місяці ці люди мали атипову пневмонію, можна вже таким чином постфактум говорити, що так, вони перехворіли на коронавірусну інфекцію, але на сьогоднішній день таких даних немає, які б підтверджували здогадки, що це була коронавірусна інфекція», - каже Лапій.

Чи будуть такі дослідження в умовах пандемії невідомо. Поки у МОЗі вирішили, чи перевірятимуть на коронавірус усіх, хто вмирає від запалення легенів. До речі, у січні цього року грип та пневмонії забрали життя 621 людини. У січні минулого року - задовго до пандемії - в Україні було 908 смертей.

В Україні знову підскочила захворюваність на коронавірус: Дані МОЗ на 3 червня (карта, відео)

середа, 3 червень 2020, 9:57

Станом на ранок середи, 3 червня, в Україні офіційно зареєстрували 24 823 випадки інфікування коронавірусом (COVID-19). За минулу добу в країні виявлено 483 нових заражених. Про це свідчать дані, що містяться на сайті Кабміну. Пізніше нові дані озвучив...

"Посмотрите, как российские оккупанты в Крыму с помощью масштабной и агрессивной милитари-пропаганды отбирают у детей украинскую идентичность", - Кримський бандерівець (фото)

середа, 3 червень 2020, 9:31

Премьер Канады Джастин Трюдо заявил: "Россия была исключена из G7 после того, как вторглась в Крым несколько лет назад. Она все еще не соблюдает международные правила и нормы, поэтому она - вне формата G7 и останется вне его и в будущем", - пише у своє...