Хіти тижня. У мережі спливли пророчі слова свідка Голодомору про війну на Донбасі

Жінка, котра народилася на Донбасі, в зверненні до нових поколінь українців бажала їм, щоб вони ніколи не знали війни.

Олександра Узлюк

У мережі нагадали про знакові слова Олександри Узлюк, яка пережила Голодомор. Про цей факт розповіли волонтери на сторінці фонду "Повернись живим" у Facebook, передають Патріоти України.

"Дай Боже, щоб вони не знали, що таке війна, або, що таке голод". Таке побажання нинішньому поколінню за кілька років до війни на Донбасі залишила Олександра Єгорівна Узлюк", – написали вони.

"Ім'я цієї жінки 1929 року народження не повинно вам про щось говорити. Вона невідома, як і мільйони інших невідомих. Але й унікальна одночасно", – додали волонтери.

Так, спогади Узлюк про Голодомор зберігаються в музеї Меджибізької фортеці в Хмельницькій області. І саме вони – одні з небагатьох про Луганщину. Жінка народилася і виросла в місті Кадіївка (Стаханів), яке зараз окуповане росіянами.

У своїх спогадах, записаних для музею школярами, Олександра Єгорівна згадувала, що під час Голодомору вижити її сім'ї допомогла робота батька. Він був шахтарем і отримував хлібний пай.

"Коли випадково зустрічаєш такі спогади і факти про український Донбасі та його людей, в грудях щемить ще більше, ніж зазвичай. Тому що, в кінцевому підсумку, всі ми, незалежно від віку і походження, хочемо, щоб майбутні покоління не знали, що таке війна", – зворушливо завершили волонтери історію про українку з Донбасу.

Згадали малярію і чуму: Вчені припустили, коли може закінчитися пандемія COVID-19

понеділок, 26 жовтень 2020, 14:25

Патогени вірусів, які вражали мільйони людей протягом історії, досі з нами. Викорінити їх повністю неможливо. Таких висновків дійшли науковці з Південної Кароліни у США, . Єдине захворювання, з яким фахівцям вдалося покінчити, була віспа. У 1960-1970-и...

Українка з найбільшими грудьми похвалилася пікантними фото в білизні

понеділок, 26 жовтень 2020, 14:15

Модель з 13-м розміром грудей і володарка титулу "Найбільші натуральні груди України" Міла Кузнєцова поділилася спокусливими знімками з шанувальниками. Так, зірка покрасувалась перед підписниками в сексуальній білизні чорного кольору. Свій образ вона д...