Хіти тижня. ​У Росії заявили, що розкрили таємницю Тунгуського метеориту

Науковці Сибіру розкрили заявили, що нарешті з’ясували причину вибуху у тайзі на початку 20 сторіччя щодо котрого існує маса гіпотез. Удар з космосу ймовірно був викликав проходом поруч з поверхнею планети гігантського астероїда. За словами науковців, нова теорія допускає, що Земля ледве уникла набагато більшою катастрофи, зазначають Патріоти України.

Рано вранці 30 червня 1908 року могутній вибух, що знищив величезну територію тайги віддаленого району Східного Сибіру вздовж річки Тунгуска. Цікаво, що вибух не залишив кратера, створивши загадку, яка з тих пір спантеличує вчених - що могло викликати такий величезний вибух, не залишивши при цьому ніяких залишків?

Тепер Данило Хренніков з Сибірського університету Росії і його колеги опублікували нову модель інциденту, яка може, нарешті, розкрити таємницю. Хренніков і його колеги говорять, що вибух був викликаний астероїдом, який зачепив Землю, увійшов в атмосферу під невеликим кутом, а потім знову вийшов в космос.

«Ми стверджуємо, що Тунгуська подія викликана залізним астероїдним тілом, яке пройшло через атмосферу Землі і продовжило свій шлях на навколосонячну орбіту», - кажуть вони. Теорія припускає, що Земля уникнула ще більшої катастрофи на волосок від Землі.

Хренніков і його колеги змоделювали ефект метеоритів з каменю, металу або льоду, що рухаються в атмосфері зі швидкістю 12 миль в секунду (20 кілометрів на секунду). (Метеорити входять в атмосферу з мінімальною швидкістю 11 кілометрів на секунду.)

Тертя з атмосферою відразу нагріває ці предмети. Але в той час як залізо випаровується при температурі близько 5432 градусів за Фаренгейтом (3000 градусів за Цельсієм), вода випаровується тільки при 212 градусах за Фаренгейтом (100 градусів за Цельсієм). Так що крижані метеорити живуть недовго.

Дійсно, Хренніков і його колеги підрахували, що крижане тіло, досить велике, щоб викликати такий великий вибух, могло б пройти не більше 186 миль (300 кілометрів) через атмосферу, перш ніж повністю випаруватися. Це говорить про те, що Тунгуський метеорит не міг бути утворений з льоду.

Замість цього Хренніков і його колеги говорять, що фактам відповідає інший сценарій. Вони кажуть, що вибух, мабуть, був викликаний залізним метеоритом розміром з футбольний стадіон. Він повинен був пройти через верхні шари атмосфери, швидко нагрітися, а потім знову вийти в Сонячну систему. Ударна хвиля з цієї траєкторії сплющена дерева.

Ударна хвиля викликала б вибух потрібної сили, і будь-який залізо сконденсировалося б у пил, який неможливо б розрізнити на поверхні Землі. Що особливо важливо, цей сценарій не залишив би ніяких видимих залишків астероїдів.

"На кордоні нашого ключового гравця забрали в ТЦК, клуб не зміг нічого вдіяти": Волейболіст, який відмовився повертатися в Україну, пояснив свій вчинок

субота, 23 листопад 2024, 6:00

Волейболіст Андрій Оробко розповів про причини, через які він не повернувся до України після єврокубкового матчу. Спортсмен зазначив, що на його вирішення вплинули проблеми з командою, включаючи втрату ключових гравців та дії керівництва клубу, передаю...

Будуть проблеми: Нардеп розповів про індексацію пенсій у березні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:40

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...