Експерт розповіла, як не втратити земельну ділянку в Україні, повідомляють Патріоти України
Приватизація земельних ділянок в Україні почалася ще в 90-х роках, коли видавалися перші земельні ділянки особистого селянського господарства в безоплатну власність.
Пізніше був указ президента про те, що потрібно прискорити реформування аграрного комплексу. Після цього почалася приватизація земельних ділянок. Правом власності на землю тоді був державний акт.
За словами заступника начальника управління агропромислового розвитку ЛОДА Тетяни Борушок, роздержавлення відбувалося без належної інвентаризації.
Перші земельні ділянки за сертифікатами приєдналися до звернення до попередніх, які були безкоштовно надані. Їх продавали без сертифікатів за безцінь. Тому в 2001 році був припинений продаж земельних ділянок, або як їх ще називали земельні частки чи паї, на які були завірені сертифікати.
За словами Борушок, на земельні частки, які засвідчені сертифікатами, досі існує мораторій. При цьому ті ж самі земельні ділянки, які були безкоштовно надані, продаються вільно.
З 1 січня 2019 року набув чинності закон, в якому йдеться, що кожен, хто має сертифікат, повинен оформити право власності на ділянку. Якщо цього не зробити до 2025 року, то буде вважатися, що людина відмовилась від земельної ділянки. Все перейде в комунальну власність місцевій раді або об'єднаним територіальним громадам.
У Київському терцентрі комплектування та соцпідтримки (ТЦК та СП) розповіли деталі аварії за участі службового авто з військовими та мобілізованими 14 травня у столиці. Про це йдеться у повідомленні ТЦК у Facebook, передають Патріоти України. Там зазна...
До Дня міста у Кременчуці, який цього року вперше відзначатиметься в останні вихідні травня, кременчуцький скульптор Олександр Павловський подарував громаді свою роботу – скульптуру «Незламна». Величну фігуру жінки в українському вінку зі зброєю в рука...