В Україні розробляють інноваційні насадки для штатної вогнепальної та артилерійської зброї, що будуть здатні накопичувати електричну енергію та за допомогою ЕМП-імпульсу збивати безпілотні апарати. Про вітчизняні проекти розповів завідувач кафедри електромеханіки та електроніки факультету ракетних військ і артилерії Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного доктор технічних наук, професор Юрій Шабатура, передають Патріоти України з посиланням на АрміяInform.
«Що завжди є у бійця під рукою? – звичайно, особиста зброя. До речі, навіть найсучасніша вогнепальна зброя за фізичним принципом дії є звичайною тепловою машиною, до того ж, як показали проведені дослідження, з досить низьким коефіцієнтом корисної дії. Більша частина енергії згоряння порохового заряду просто розсіюється в навколишнє середовище. Ось цю енергію, яка раніше просто втрачалася, і було вирішено спробувати зібрати, перетворити й накопичити в корисну електроенергію. Причому, що вкрай важливо, без погіршення тактико-технічних характеристик вогнепальної зброї», – розповів доктор технічних наук, професор Юрій Шабатура.
За його словами, в Україні наразі вже зроблено ряд теоретичних напрацювань по цій тематиці. «На конкретну конструкцію різних пристроїв і сам спосіб здійснення такого перетворення були отримані відповідні патенти. Не вдаючись у деталі, можна зазначити, що під час використання штатної вогнепальної зброї, скажімо АК-74, (зі спеціальною насадкою) ми отримуємо можливість накопичити значну кількість електричної енергії, яку потім можемо направити у вигляді стисненого в часі, тобто дуже короткого, а отже і дуже потужного імпульсу, спрямованого на безпілотник. Цей імпульс призведе до виведення з ладу чутливої електроніки БПЛА і втрати її функціональних можливостей», – наголосив Юрій Васильович.
«Звичайно, запропонований підхід може масштабуватися, наприклад, його можна використовувати й для артилерійського озброєння. Там зовсім інші об'єми й масштаби, а отже отриманий обсяг енергії може дозволити вирішувати й інші завдання…», - додав він.
У Німеччині планують скоротити базову соціальну допомогу Bürgergeld, посиливши вимоги для отримувачів виплат. Водночас експерти зазначають, що на практиці зміни будуть мінімальними, і виплати продовжать отримувати майже всі нинішні одержувачі. Про це п...
Індексація пенсійних виплат, яку проводять щорічно, покликана збільшити пенсії. Але інколи буває так, що виплати не збільшуються, а у деяких випадках можуть і зменшитися. Останнє, насамперед, може стосуватися пенсіонерів, які продовжують працювати, пер...