Хіти тижня. "Українці можуть втратити право на вищу освіту", - ЗМІ

Новим законопроектом пропонується при поновленні чи переведенні до іншого університету повторно здавати ЗНО.

"Понад 300 тисяч українців можуть втратити право на вищу освіту через нові правила, які хочуть ввести в Міністерстві освіти і науки. Правила будуть стосуватися студентів, які хочуть продовжити навчання або перевестися з одного навчального закладу до іншого. Для того, щоб це зробити, їм доведеться заново проходити зовнішнє незалежне оцінювання", передають Патріоти України з посиланням на Lenta.ua.

"В міністерстві вже підготували проект наказу "Про затвердження Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, і надання їм академічної відпустки".

Якщо цей проект буде прийнято, то в 2020 році майже 300 тисяч українців опиняться без доступу до вищої освіти. На думку експертів, у сфері освіти, це не тільки порушує законодавство в цілому, але і не відповідає державним інтересам. По-перше, фактично мова йде про порушення конституційних прав на здобуття вищої освіти громадянами України, які з певних причин перервали навчання у закладах вищої освіти кілька років тому. Тепер же при поновленні чи переведенні до іншого університету ці студенти змушені будуть здавати ЗНО, яке щороку змінюється разом з навчальними програмами. А значить, здати його буде вкрай непросто, що автоматично "відсіє" людей", - йдеться в статті.

Хіти тижня. Випустять через два тижні: Журналісти проросійського телеканалу таємно пробралися в санаторій в Нових Санжарах (відео)

п’ятниця, 28 лютий 2020, 21:30

Заступник міністра МВС перебував в невіданні, але пообіцяв розібратися. Чиновник, виявляється, нічого не знав про те, що знімальна група пробралася-таки на закриту для сторонніх територію і вже провела звідти прямий ефір. "Як, камери всередині? Ви щось...

Серед білого дня: Над Землею вибухнув метеорит (фото, відео)

п’ятниця, 28 лютий 2020, 20:29

Болід згорів на висоті більше 30 кілометрів над Землею.