"Понад 300 тисяч українців можуть втратити право на вищу освіту через нові правила, які хочуть ввести в Міністерстві освіти і науки. Правила будуть стосуватися студентів, які хочуть продовжити навчання або перевестися з одного навчального закладу до іншого. Для того, щоб це зробити, їм доведеться заново проходити зовнішнє незалежне оцінювання", передають Патріоти України з посиланням на Lenta.ua.
"В міністерстві вже підготували проект наказу "Про затвердження Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, і надання їм академічної відпустки".
Якщо цей проект буде прийнято, то в 2020 році майже 300 тисяч українців опиняться без доступу до вищої освіти. На думку експертів, у сфері освіти, це не тільки порушує законодавство в цілому, але і не відповідає державним інтересам. По-перше, фактично мова йде про порушення конституційних прав на здобуття вищої освіти громадянами України, які з певних причин перервали навчання у закладах вищої освіти кілька років тому. Тепер же при поновленні чи переведенні до іншого університету ці студенти змушені будуть здавати ЗНО, яке щороку змінюється разом з навчальними програмами. А значить, здати його буде вкрай непросто, що автоматично "відсіє" людей", - йдеться в статті.
У Міністерстві освіти допускають, що після весняної сесії значна частина студентів-чоловіків може бути відрахована. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв’ю «Дзеркалу тижня», коментуючи хід перевірок закладів ви...
У квітні в Україні кількість вакансій зросла до 102 814, причому рекордні 44% з них були відкриті для людей без досвіду – це найвищий показник за рік. Роботодавці дедалі частіше знижують вимоги до кандидатів, аби подолати дефіцит кадрів і залучити нова...