Хіти тижня. Усе не так, як ми вважали раніше: Археологи знайшли цивілізацію, що існувала задовго до Стародавнього Єгипту

Дослідники вивчили поховання, що відносяться до кінця неоліту (4600-4000 роки до нашої ери).

Для представників цивілізації було характерно багатоженство. Фото: African Archaeological Review.Міжнародна група вчених виявила поховання цивілізації, яка існувала в Лівійській пустелі задовго до Стародавнього Єгипту. Про це повідомляє видання Science Alert, передають Патріоти України.

Знайдені останки і артефакти, що датуються 9300-4000 роками до нашої ери, свідчать про існування розвиненого соціуму. Дослідники вивчили поховання, що відносяться до кінця неоліту (4600-4000 роки до нашої ери), і встановили, що для цієї культури характерно вирощування худоби та створення мегалітичних споруд, що нагадують Стоунхендж.

У 2001-2003 роках археологи розкопали три кладовища з 68 скелетами і артефактами, зокрема з глиняним посудом, прикрасами з морських раковин, каменями і страусовими шкаралупами. Дослідники з'ясували, що у цих людей була низька дитяча смертність, високий ріст і велика тривалість життя (40-50 років). У 2009-2016 роках були виявлені ще два кладовища зі 130 скелетами і невеликою кількістю артефактів. Згідно з результатами аналізу, ці люди були невеликого зросту, з високою дитячою смертністю і невеликою тривалістю життя.

На думку дослідників, одне з місць поховання призначалося для людей високого соціального статусу, інше - для робітничого класу. Також для представників даної цивілізації було характерно багатоженство (співвідношення статей становило три жінки на одного чоловіка). У одного з кладовищ була окрема зона поховання дітей у віці до трьох років, так як при досягненні трирічного віку діти вважалися такими ж людьми, як і решта. Також є свідчення шанобливого ставлення до предків, чиї скелети в деяких випадках намагалися реконструювати при повторному похованні. Все це вказує на рівень культурного розвитку, що перевершує звичайних скотарів.

Хіти тижня. "Домовлявся нардеп від "Слуги народу": Спливли скандальні подробиці про запрошення для хору Верьовки в "Квартал-95"

середа, 23 жовтень 2019, 3:00

Виступ Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки у програмі студії "Квартал 95", під час якого артисти висміяли тему підпалу будинку колишньої глави Нацбанку Валерії Гонтарєвої, організовував народний де...

Хіти тижня. У скреп буде істерика: У Китаї створили військовий вертоліт, схожий на НЛО (фото)

середа, 23 жовтень 2019, 0:35

У Китаї відкрилася вертолітна виставка China Helicopter Exposition 2019, де показали незвичайний експонат - повітряний транспорт Super Great White Shark у вигляді літаючої тарілки, передають Патріоти України з посиланням на Naked Science. Розробники ві...