
Вчені виявили декілька нових потенційних джерел нейтрино - елементарних частинок, джерела походження яких вченим досі встановити не вдавалося. Про це йдеться в дослідженні вчених з місії IceCube, яке призводить phys.org, повідомляють Патріоти України.
Нейтрино - нейтральні елементарні частинки, на які припадає до половини складу космічних променів. Такі частинки постійно бомбардують Землю - кожну секунду через 2,5 кв. см людини проходить до 100 млрд нейтрино.
Обсерваторія IceCube знаходиться на глибині близько 2 км на Південному полюсі. На цій глибині лід не утворює бульбашок повітря, які спотворюють дані про траєкторію нейтрино. Станція є детектором нейтрино площею близько 1 куб. км, який обладнаний 56 «струнами» і 5,2 тис. оптичних датчиків. Частинки проходять по струнах, а оптичні датчики намагаються зафіксувати слабке синє світіння мюонів - частинок, які формуються в результаті зіткнень нейтронів з атомами льоду і випромінюють слабке синє світіння.
Вчені намагалися знайти джерело нейтрино протягом 10 років - тепер, ймовірно, дослідникам вдалося зробити це. В ході сканування всього неба дослідники виявили дуже яскраві спалахи нейтрино, а потім склали карту цих довільних джерел нейтрино, наклавши дані на карту зоряного неба.
Українці, які досі не оформили право власності на земельні паї, ризикують втратити свої ділянки. Остаточний термін для завершення всіх процедур встановлено на 1 січня 2028 року — після цієї дати землю можуть передати у комунальну власність територіальн...
У той час як деякі пенсіонери можуть отримувати щомісячну надбавку в розмірі 650 гривень, інші цілком можуть розраховувати на одноразову виплату в розмірі 3100 гривень. При цьому багато українських пенсіонерів не знають, що можуть отримувати не лише ос...