Вчені виявили декілька нових потенційних джерел нейтрино - елементарних частинок, джерела походження яких вченим досі встановити не вдавалося. Про це йдеться в дослідженні вчених з місії IceCube, яке призводить phys.org, повідомляють Патріоти України.
Нейтрино - нейтральні елементарні частинки, на які припадає до половини складу космічних променів. Такі частинки постійно бомбардують Землю - кожну секунду через 2,5 кв. см людини проходить до 100 млрд нейтрино.
Обсерваторія IceCube знаходиться на глибині близько 2 км на Південному полюсі. На цій глибині лід не утворює бульбашок повітря, які спотворюють дані про траєкторію нейтрино. Станція є детектором нейтрино площею близько 1 куб. км, який обладнаний 56 «струнами» і 5,2 тис. оптичних датчиків. Частинки проходять по струнах, а оптичні датчики намагаються зафіксувати слабке синє світіння мюонів - частинок, які формуються в результаті зіткнень нейтронів з атомами льоду і випромінюють слабке синє світіння.
Вчені намагалися знайти джерело нейтрино протягом 10 років - тепер, ймовірно, дослідникам вдалося зробити це. В ході сканування всього неба дослідники виявили дуже яскраві спалахи нейтрино, а потім склали карту цих довільних джерел нейтрино, наклавши дані на карту зоряного неба.
Третій президент України Віктор Ющенко сьогодні, 23 лютого 2025, святкує 71-й день народження. З цієї нагоди політика привітала його старша донька, передають Патріоти України. 44-річна Віталіна Ющенко наголосила, що наразі Україна проходить через тяжкі...
Українські науковці, що працюють на антарктичній станції "Академік Вернадський", підняли прапор бригади Національної гвардії "Азов". Цей жест став вшануванням українських військових і здійсненням мрії оборонниці Маріуполя Валерії Суботіної з позивним "...