Мутація лише двох дефектних клітин призводить до розвитку гострого мієлоїдного лейкозу. До такого висновку прийшли дослідники з американської лабораторії в Колд Спрінг, передають Патріоти України 4 жовтня 2019 року.
До раку призводять мутації генів IDH2 і SRSF2. Професор лабораторії Адріан Крейнер заявив, що мутації перешкоджають дозріванню клітин кісткового мозку в еритроцити і лейкоцити, необхідні пацієнту для подолання раку. Тепер у лабораторії намагаються створити нові засоби для лікування раку крові.
Раніше вважалося, що гени IDH2 і SRSF2 впливають тільки на симптоми раку. Але тепер їх назвали відповідальними за причину виникнення захворювання. Вчені впевнені, що якщо їм вдасться втрутитися в процес, вийде і зупинити розвиток хвороби.
Гострий мієлоїдний лейкоз є раком крові. При ньому швидко розмножуються змінені білі кров'яні клітини. У разі відсутності лікування, хворий може загинути буквально за кілька тижнів або місяців. Симптомами є швидка стомлюваність, задишка, часті пошкодження шкіри, а також підвищена кровоточивість.
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...
У водосховищі поблизу Краматорська 24 червня 2023 року знайшли мертвим британського добровольця Джордана Чедвіка, який воював у складі Інтернаціонального легіону. Його руки були зв’язані за спиною, а тіло пролежало у воді не більше доби. Про це повідом...