Мутація лише двох дефектних клітин призводить до розвитку гострого мієлоїдного лейкозу. До такого висновку прийшли дослідники з американської лабораторії в Колд Спрінг, передають Патріоти України 4 жовтня 2019 року.
До раку призводять мутації генів IDH2 і SRSF2. Професор лабораторії Адріан Крейнер заявив, що мутації перешкоджають дозріванню клітин кісткового мозку в еритроцити і лейкоцити, необхідні пацієнту для подолання раку. Тепер у лабораторії намагаються створити нові засоби для лікування раку крові.
Раніше вважалося, що гени IDH2 і SRSF2 впливають тільки на симптоми раку. Але тепер їх назвали відповідальними за причину виникнення захворювання. Вчені впевнені, що якщо їм вдасться втрутитися в процес, вийде і зупинити розвиток хвороби.
Гострий мієлоїдний лейкоз є раком крові. При ньому швидко розмножуються змінені білі кров'яні клітини. У разі відсутності лікування, хворий може загинути буквально за кілька тижнів або місяців. Симптомами є швидка стомлюваність, задишка, часті пошкодження шкіри, а також підвищена кровоточивість.
Експрокурор Хмельниччини Олексій Олійник, який тепер працює прокурором відділу, у січні 2025 року отримав 710,1 тис. грн зарплати. Ця сума включає передбачені законодавством виплати при звільненні, зокрема компенсацію за невикористані відпустки за попе...
42-річний сантехнік Девід Данн з Великої Британії захопився пошуком цікавих речей за допомогою металошукача. Одного разу він знайшов у рідному селі скарб, закопаний понад 17 століть тому, і тепер продав його на аукціоні за 5,5 тисяч доларів. Про це пиш...