Академік Джерард Чешир з Брістольського університету стверджує, що йому вдалося підібрати ключ до розшифровки загадкового рукопису Войнича - ілюстрованого кодексу, який невідомий автор написав на невідомій мові з використанням невідомого алфавіту, повідомляють Патріоти України.
Про манускрипт вперше стало відомо в 1666 році, а на початку ХХ століття польський антиквар Вільфред Войнич купив його у Ордена святого Ігнатія. Вважається, що він написаний у період з 1401 по 1599 рік. До сих пір його вміст залишалося недоступним для кращих криптоаналітиків, лінгвістів і профільних комп'ютерних програм.
Чешир запевняє, що зміг розшифрувати текст за два тижні, з'ясувавши, що він написаний на загубленій протороманській мові. Ймовірно, в середні століття цією мовою користувалися в Середземномор'ї, але переважно усно.
Це "прабатько" нинішньої іспанської, португальської, каталонської, галісійської, італійської, французької та румунської мов. У рукописі немає розділових знаків, а все літери написані в нижньому регістрі.
Зараз академік пробує розшифрувати сенс рукопису. За його попередніми оцінками, зміст тексту "ще дивніший, ніж міфи і фантазії, які він породив". Цікаво, що в минулому році в університеті Альберти, застосувавши алгоритми "штучного інтелекту", заявили, що рукопис написаний на івриті.
Укуси мошок можуть бути небезпечними і призводити навіть до таких серйозних ускладнень як анафілактичний шок чи набряк Квінке. Про це в ефірі "Київ 24" сказав Олександр Назаренко, лікар-імунолог, алерголог вищої категорії, кандидат медичних наук. Відпо...
Британські вчені розробили опитувальник, який дасть змогу власникам тварин отримати деяке уявлення про те, де їхній улюбленець перебуває в так званій триархічній моделі психопатії. Про це пише Science Alert, передають Патріоти України. Згадана модель п...