Більше, ніж навали медуз, науковців Приазовського національного парку лякає активне розмноження рапана - хижого черевоного молюска. Про це розповів директор нацпарку Дмитро Воловик, передають Патріоти України із посиланням на РІА "Мелітополь".
За його словами, саме хижі рапани найбільше шкодять Азовському морю. При цьому там не водяться їх природні вороги, через що в морі очікується скорочення кількості мідій, якими рапани харчуються.
"Медуз бачать усі, а рапани на глибині, і їх не видно. Вони збільшуються такими ж обсягами, як медуза, і харчуються скафаркою (черепашка), мідіями. Це хижак. Їх у нас дуже багато. І в якості загрози для біоти особисто я бачу рапана, а не медузу. Медузи йдуть і приходять. На зиму вимерзають. А рапани зимують. І, думаю, що за кілька років Азовське море зіткнеться саме з проблемою їх навали, якщо не розвинути промисловий вилов", - зазначив Воловик.
25 лютого у Києві мінлива хмарність, без опадів, вітер уночі північно-східний, 1-3 м/с, удень північно-східний, 3-8 м/с. Температура повітря уночі -10...-12 градусів, удень -1...+1 градус.. Про це йдеться на сайті Гідрометеорологічного центру, передают...
Є кілька причин, чому люди з відстрочкою від мобілізації можуть отримати повістку поштою. Юрист Дмитро Дончак пояснив, що робити у такому разі. Про це йдеться на порталі B2B Consult, передають Патріоти України. Під час воєнного стану та загальної мобіл...