Колишній захисник харківського "Металіста" і київського "Динамо" Борис Деркач, який ледь не помер в Південно-Східній Азії, все ж зміг повернутися в Україну, зазначають Патріоти України.
Власне 55-річчя Борис зустрів в січні в статусі бомжа в Куала-Лумпурі (Малайзія). А ще через кілька місяців стало відомо, що Деркач знаходиться в госпіталі – хворий, деморалізований і нікому не потрібний. Колишньому футболістові загрожувала в'язниця на чужині, а може і смерть.
Першочергова заслуга в поверненні Бориса Деркача на батьківщину належить другому секретарю з консульських питань посольства України в Малайзії Тетяні Загребельної. Вона приїхала в громадський госпіталь Куала-Лумпура, коли 23 березня поліцейський патруль доставив туди виснаженого і хворого футболіста-бомжа. І потім, протягом місяця, Тетяна надавала різну допомогу Борису: оплачувала йому проживання в хостелі, підгодовувала, купувала одяг, водила на обстеження в клініку ООН.
А коли Деркач зміцнів, Тетяна звернулася до представників нечисленної української діаспори в Малайзії з проханням допомогти зібрати йому грошей на квиток в Україну. Також внесли добровільні пожертвування з особистих коштів і співробітники нашого посольства в Малайзії.
В результаті 30 квітня Борис з Куала-Лумпура транзитом через Алмати відправився в Україну, а тим часом співробітники українського МЗС в Києві придбали Борису квиток на автобус з Києва до Харкова.
По прибуттю до Харкова Деркач примудрився розминутися зi співробітником обласного управління у справах фізкультури і спорту. З'явився Борис лише ближче до обіду:
"Так все добре зі мною. Я у давніх знайомих, тут і заночую. Все ніяк відіспатися з дороги не можу. Завтра вже (2 травня) буду зустрічатися з людьми. Сподіваюся незабаром побачити своїх дітей. Вони тут неподалік живуть".
Тут Борис і помилився. Як стало відомо, наразі дружина Деркача – Тетяна – разом з дітьми знаходяться в Ізраїлі. І найближчим часом вони повертатися до Харкова не планують.
На Закарпатті після участі в молодіжному заході на території Пилипецької територіальної громади отруїлося майже 40 людей. Про це 11 липня повідомив у Facebook Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, передають Патріоти ...
Чернігівець Владислав Плис пробув у російському полоні два роки і п’ять місяців. 46-річного чоловіка вдалося звільнити 12 червня. А наступного дня він дізнався про смерть матері. Трагічну історію родини опублікувало видання «Вість», передають Патріоти ...