Хіти тижня. Вони не "працюють"! Лікар опублікував список "фуфломіцинів", на які українці спустили мільярди гривень

Ліки без доведеної ефективності, тобто "фуфломіцини" продовжують залишатися популярними серед українців. На такі препарати громадяни витратили 14 мільярдів гривень за 2020 рік. Про це повідомив медик Євген Скрипник на своїй Facebook-сторінці, зазначають Патріоти України.

Серед ліків лідирують гомеопатичні препарати, харчові добавки. Ціни на них в аптеках зовсім недемократичні. "У 2020 році українці витратили майже 14 мільярдів гривень на ліки, не передбачені сучасними стандартами лікування. Це препарати без доведеної або сумнівної ефективності, серед яких гомеопатичні, рослинні лікарські засоби та харчові добавки", - повідомив медик.

Спеціаліст попереджає, що ці препарати відсутні в клінічних настановах, в стандартах надання медичної допомоги, недостатньо вивчені з точки зору безпеки. Також не варто забувати, що більшість рослинних препаратів не мають доказової ефективності, не входять в стандарти надання медичної допомоги, оскільки не мають достатньої концентрації діючої речовини, стабільності вмісту або самої діючої речовини і їх комбінації не вивчені з точки зору безпеки та ефективності.

Список "фуфломіцинів"

На першому місці стоїть Канефрон Н, на другому Протефлазід, а на третьому Сінупрет. Так само в списку лідерів Уролесан, Валеріана і навіть настоянка глоду.

Відзначимо, що всі ці препарати відпускаються без рецепта.


Є нюанси: Чи можуть отримати відстрочку від мобілізації вчителі приватної школи - пояснення

субота, 12 липень 2025, 18:56

Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...