Хіти тижня. Все дуже просто! Названо корисну звичку, яка істотно знижує ризик серцевих захворювань та інсульту

Вчені визначили залежність між сном і розвитком серцевих захворювань та інсульту. Згідно з недавнім дослідженням, здоровий сон може позитивно вплинути на ризик розвитку цих станів. Дослідники вирішили перевірити, як сон впливає на генетичну схильність розвитку хвороб, передають Патріоти України.

Дослідження ґрунтувалося на даних 385 292 учасників, у яких не було виявлено серцево-судинні захворювання. До групи низького ризику розвитку цих хвороб, а також інфаркту потрапили люди, які сплять 7-8 годин на добу, рідко страждають безсонням. Серед додаткових факторів – ранній підйом, відсутність хропіння і часта надмірна денна сонливість.

"В середньому за 8,5 років спостереження ми зареєстрували 7280 випадків серцево-судинних захворювань (ССЗ), включаючи 4667 випадків ішемічної хвороби серця (ІХС) та 2650 випадків інсульту", – говорять дослідники.

Вчені оцінювали якість сну за шкалою від 0 до 5 балів, де 5 – найбільш якісний сон. У порівнянні з тими, хто мав оцінку сну 0-1, учасники з оцінкою 5 на 35% (19-48%), 34% (22-44%), і 34% (25-42%) знизили ризик розвитку ССЗ, ІХС та інсульту відповідно. Майже 10% серцево-судинних подій у цієї когорти можна пояснити поганим сном. Учасники з поганим сном і високим генетичним ризиком показали найвищий ризик ІХС та інсульту.

При звичайній оцінці кожен додатковий бал здорового сну асоціювався зі зниженням ризику ССЗ на 8%, ризику ІХС на 9% і зниженням ризику інсульту на 7%. Результати були в основному незмінними з подальшим коригуванням на соціально-демографічні або екологічні фактори. Фахівці підтверджують, що це лише первинні результати дослідження, але навіть вони дуже показові. При цьому вчені також заявляють, що їх аналіз вимагає подальшого дослідження.

Це не буде легко: Медики назвали побічні ефекти вакцини від коронавірусу, про які варто знати

вівторок, 24 листопад 2020, 16:30

У США вже 11 грудня перші американці зможуть отримати вакцину від коронавірусу, проте медики назвали побічні ефекти вакцин. Про це повідомляє CNN, передають Патріоти України. Члени консультативного комітету Центрів США по контролю і профілактиці захвор...

Все тільки починається! Експерт розповів, коли в Україні буде пік коронавірусу

вівторок, 24 листопад 2020, 16:15

Україна знаходиться лише на початку підйому захворюваності на коронавірус. Протягом тижня-двох буде потужна епідемічна хвиля. Про це заявив у коментарі "РБК-Україна" керівник програм охорони здоров'я ЮНІСЕФ в Україні Андрій Славуцький, передають Патрі...