Як відомо, Гольфстрім - це потужна океанічна течія, яка транспортує тепло від східного узбережжя Північної Америки до Західної Європи. Його ще називають грубкою Європи, оскільки саме завдяки теплим водам, що омивають з заходу європейський континент, в країнах Західної Європи панують досить м'які теплі зими.
Однак в останні роки швидкість течії Гольфстріму істотно сповільнилася. Хоча, така тенденція намітилася ще в середині 20 століття, зокрема, вчені тоді зафіксували, що течія стала на 15% повільніше нести свої води. Тепер же ситуація погіршилася. Вчені говорять про те, що течія сповільнюється катастрофічними темпами, а на деяких відрізках вона і зовсім стала переривчастою.
Більш того, деякі кліматологи схиляються до того, що незабаром для Гольфстріму може наступити "точка неповернення", коли він і зовсім зникне з лиця Землі. Причому статися це може вже в найближче десятиліття. Тоді, прогнозують фахівці, середньорічна температура в Західній Європі відразу впаде на 10-12 градусів. А зими на європейському континенті стануть воістину арктичними.
При цьому східне узбережжя Північної Америки, у якого Гольфстрім забирає надлишкове тепло, навпаки, виявиться у владі виснажуючої спеки.
Однак у всій цій кліматичній катастрофі є також один позитивний момент: в Атлантиці стане формуватися менше штормів. Адже саме ця тепла течія підживлює їх енергією.
Достовірна причина уповільнення течії, а також її можливого зникнення, невідома. Однак багато вчених схиляються до думки, що у всьому винен горезвісний парниковий ефект. Нібито через потужне танення льодовиків відбувається сильне опріснення океану, що призводить до зміни щільності води. Саме цей фактор є для течії убивчим.
В Україні в 2026-му мінімальну пенсію підвищать з 2361 до 2564 грн на місяць. Такі плани передбачено в Бюджетній декларації на 2026-2028 роки. Про це йдеться в Бюджетній декларації. Так, якщо цього року українці на заслуженому відпочинку отримують не м...
Гроші не приносять щастя? Можливо. Але їх відсутність - справжня катастрофа для психіки. Нове дослідження, опубліковане у журналі Psychoneuroendocrinology, показало, що фінансовий стрес може мати набагато потужніший вплив на мозок, ніж навіть смерть бл...